Fotbal

Stadion pro milion lidí? Americký umělec představil návrh rekordního stánku

Stadion pro milion lidí? Americký umělec představil návrh rekordního stánku
Návrh stadionu pro milion lidí Zdroj: Profimedia

Dokážete si představit stadion až pro jeden milion lidí? S návrhem monstrózního stánku přišel Američan Paul Pfeiffer. Stavba by podle něj musela mít neuvěřitelných 14 pater. V budoucnu by se návrh mohl stát realitou.

Prototyp největšího stadionu na světě má na svědomí Američan Paul Pfeiffer, který s návrhem přišel už v roce 2020. Těžko si představit, kde a za jakých okolností by takový stadion mohl stát. Jistotou je pouze to, že by sportovci z úplně posledního patra, tedy 14., vypadali jako miniatury.

Aktuálně je za největší stadion na světě, na kterém se aktivně hraje, považován Rungrado 1st of May Day v Severní Koreji. Ten pojme až 150 tisíc lidí. V Evropě je největším stánkem barcelonský Camp Nou, jenž má téměř 100 tisíc míst. Blížící se rekonstrukce by ho měla navýšit o 10 500 sedadel. Nicméně všechny stadiony předčí smíchovský Strahov s kapacitou 250 tisíc lidí, z toho 56 tisíc míst na sezení. 

Související obsah

​Jedním z největších stánků je také FNB Stadium v Jihoafrické republice, kde se konalo mistrovství světa v roce 2010. Stadion pojme 94 736 diváků a je domácím stánkem týmu Kaizer Chiefs.

Rekonstrukcí projde také Santiago Bernabéu Realu Madrid. Podívejte se, jak stadion bude vypadat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události