Fotbal

Argentinec Tévez bude po konci kariéry trenérem v Messiho rodném Rosariu

Na začátku měsíce ukončil bohatou kariéru, ale bez fotbalu bývalý útočník Carlos Tévez dlouho nevydržel. Argentinská legenda se stala koučem celku Rosario Central. Trénovat bude tedy ve městě, odkud pochází hvězdný Lionel Messi, s nímž si Tévez zahrál v reprezentaci.

S klubem, který hraje nejvyšší soutěž, podepsal roční kontrakt a zatím jen z tribuny už viděl své nové svěřence, kteří prohráli s Vélezem Sarsfield 0:2. "V poločase jsem tam málem skočil, měl jsem chuť hrát. Ale je pravdou, že když stojíte na druhé straně postranní čáry, ten hráč ve vás umírá. To je jeden ze způsobů, jak na to. Začnete přemýšlet jinak, jste mnohem rozvážnější. Dnes je ze mě trenér a mám tuto profesi rád," prohlásil Tévez.

Někdejší výborný útočník Manchesteru United i City či Juventusu hrál pod mnoha úspěšnými trenéry. Jedním z nich byl v turínském celku Antonio Conte. "Patří mezi ty, kteří mě jako hráče naučili nejvíc. Takže se pokusím, aby můj tým hrál alespoň zpola tak dobře jako ten jeho," vyslovil Argentinec své přání.

Související obsah

Vítěz Ligy mistrů z roku 2008 měl prý na stole několik nabídek, ale nakonec se rozhodl zůstat doma. Naposledy působil v Boce Juniors, která teď bude jeho soupeřem. "Vzal jsem tu práci kvůli zdejším lidem. Měl jsem laso z mnoha klubů, ale v Rosariu je plus, že pokud budeme dělat věci správně, můžeme psát historii," hecoval kouč 23. týmu v tabulce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události