Fotbal

Po smrti otce už nemá motivaci. Útočník Tévez končí bohatou kariéru

Po smrti otce už nemá motivaci. Útočník Tévez končí bohatou kariéru
Zdroj: Profimedia

Osmatřicetiletý argentinský útočník Carlos Tévez končí profesionální fotbalovou kariéru. Motivaci mu vzala smrt jeho nevlastního otce, který byl jeho největším fanouškem. Produktivní útočník strávil sedm let v Anglii, kde si zahrál za Manchester United i City.

Rodák z Buenos Aires měl ještě několik nabídek z americké MLS, která je takovou ligou pro dohrání kariéry. Naposledy hráč Bocy Juniors ale všechny tyto možnosti odmítl a rozhodl se tak ukončit aktivní fotbalovou kariéru. Jeho důvodem je ztráta motivace. 

"Končím kariéru, protože jsem ztratil svého fanouška číslo jedna," řekl Carlos Tévez v televizním vysílání v Argentině. Mluvil o svém nevlastním otcovi, který nedávno zemřel. "Hrát v minulém roce bylo velmi těžké, ale alespoň jsem mohl vidět svého staříka," pokračoval Tévez. 

Související obsah

Jeden z nejlepších jihoamerických kanonýrů měl nabídky i z MLS, ale rozhodl se pro konec aktivní fotbalové kariéry. "Končím kariéru, je to potvrzené. Nabízeli mi toho hodně, především ve Spojených státech amerických," dodal osmatřicetiletý, nyní již bývalý fotbalista.

Tévez si po odchodu z Jižní Ameriky zahrál jeden rok za West Ham, dva za Manchester United a čtyři za městského rivala, se kterým získal i titul v Premier League. Anglickým šampionem se stal celkem třikrát, má i jeden titul v Lize mistrů. Kariéru ukončil v týmu, kde ji začal – v Boce Juniors.

Carlos Tévez nasázel ve své kariéře přes 250 branek, nejvíce jich zaznamenal v dresu Manchesteru City (73), o devět branek méně dal za argentinskou Bocu. Padesátkrát cílil přesně v dresu italského Juventusu. Třináct gólů vstřelil i v tom nejcennějším, tedy argentinském dresu.

Naopak Slavia novou posilu do útoku získala, ze Slovácka přišel Václav Jurečka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události