Ostatní sporty

Kapitán volejbalistů Zajíček: Triumf chutná sladce, oslavy byly decentní

Čeští volejbalisté zaznamenali před pár dny velký úspěch. Poté, co porazili Turecko, se totiž stali vítězi Evropské zlaté ligy. Zajistili si tak účast v kvalifikaci o prestižní Ligu národů. "Je to velká neznámá, protože se utkáme s týmy, které jsou úplně z jiných koutů světa," řekl kapitán české reprezentace Adam Zajíček. Ten také zmínil, že nedávný triumf je skvělý úspěch. Zároveň ale přiznal, že ho se spoluhráči oslavili jen decentně.

Byla to jízda. Česká volejbalová reprezentace nedala svým soupeřů ve Evropské zlaté lize šanci a došla si pro triumf, který urvala proti Turecku v chorvatském Varaždínu. Přestože svěřenci trenéra Nováka dosáhli na velký úspěch, přiznal kapitán Adam Zajíček, že mu dojde až později, co jeho tým dokázal.

"Mně samotnému to ještě nedochází, co jsme dokázali. Ohlasy fanoušků, jednotlivých týmů i lidí okolo jsou pozitivní. My máme radost, že jsme měli možnost reprezentovat a dovézt tenhle pohár do České republiky, protože český volejbal si to zaslouží. Dlouho jsme na to čekali a je to velké zadostiučinění. Tvrdá práce se konečně vyplácí a vrací," řekl 29letý blokař.

Související obsah

​Ten také přiznal, s jakými cíli mužstvo do turnaje nastupovalo. "Šli jsme do toho s ambicemi. Samozřejmě jsme nevěděli, jak to může dopadnout, protože se nemusí povést jeden zápas a je po nadějích. Nebyl na nás vyvíjen žádný tlak, ale úspěch jsme chtěli. Pověsit si kolem krku zlatou medaili je třešnička na dortu, která chutná velmi sladce," těšilo ho.

I když by se mohlo zdát, že si volejbalisté užijí bouřlivé oslavy, opak byl pravdou. "Oslavy by si ta medaile zasloužila asi mnohem větší. Museli jsme hned jet zpátky do Brna. Dostali jsme od Chorvatů aspoň pivo na cestu, za což jim zpětně děkuju. Ale oslava byla decentní," uvedl Zajíček.

Jeho i zbytek hráčů národního týmu teď čeká krátká pauza. Po ní už se volejbalisté začnou připravovat na Challenger Cup, kde zabojují o účast v prestižní Lize národů. 

"Užijeme si dva a půl týdne volna a od 11. července se začneme připravovat v Jablonci nad Nisou na Challenger Cup, který se koná v Koreji. Je to velká neznámá, protože se utkáme s týmy, které jsou úplně z jiných koutů světa. Korea, Austrálie, Kuba, Chile a další. Jsou to týmy, s nimiž nehrajeme každý den. Je to smrtelné, protože postupuje jen jeden tým. Nejedeme se zúčastnit, chtěli bychom dosáhnout co nejlepšího výsledku. Ten tým na to má," popsal program i ambice, se kterými tým do Asie odletí.

Související obsah

​Žádného ze soupeřů ale celek Jiřího Nováka prý nesmí podcenit. "Každé utkání bude těžké a důležité a nemůžeme si vybírat. Zní to neatraktivně, ale může se sejít parta kluků, kteří na tom budou skvěle fyzicky a takticky, a nám spadne brada. Takže není lehkých soupeřů, nesmíme nic podcenit a musíme porazit všechny," burcoval český kapitán. 

Co by týmu mohlo pomoct, je podle jeho slov právě nedávný úspěch. "Kluci zjistili, že volejbal hrát umí. Teď jsme na sebe trochu ušili bič, ale to je jen dobře. Těžké zápasy nás mohou posouvat dál. Pozitivní energie tam je, teď asi všichni vypnou, ale na kempy budou natěšení na trénování," uzavřel

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události