Fotbal

Bude soud. Maradonovi lékaři byli obviněni ze zabití z nedbalosti

Bude soud. Maradonovi lékaři byli obviněni ze zabití z nedbalosti
Zdroj: Profimedia.cz

Legendární fotbalový útočník Diego Maradona sice zemřel už před rokem a půl, okolo jeho smrti je ale pořád řada otazníků. V dubnu tohoto roku došlo k obvinění osmi zdravotníků, kteří se o argentinskou ikonu starali, ze zabití z nedbalosti. Všichni vinu odmítli, soud ale teď rozhodl, že proběhne proces, jenž by měl vše objasnit. Pokud by se prokázalo, že obvinění se zakládají na pravdě, hrozilo by členům Maradonova lékařského týmu vězení, a to až na 25 let.

Ta kauza se táhne už od Maradonovy smrti. Legendární fotbalista zemřel v listopadu 2020 ve věku 60 let na srdeční zástavu. A několik zdravotníků z jeho lékařského týmu bylo následně nařčeno z toho, že na jeho úmrtí nese vinu. 

Právník Maradonova syna Diega podle ESPN uvedl, že hvězda byla před smrtí ve "stavu bezmoci", protože nedostala dostatečnou péči. 

Letos v dubnu obžaloval státní zástupce osm lidí – lékaře Leopolda Luqueho, psychiatričku Agustinu Cosachovou či koordinátorku zdravotní péče Nancy Forliniovou a další. A to ze zabití z nedbalosti. 

Související obsah

​Všichni sice vinu odmítli, soud však teď rozhodl, že celou věc prošetří v řádném procesu. Pokud by se obvinění prokázala jako pravdivá, hrozilo by osmičce zdravotníků vězení, a to až ve výši 25 let. Proti obvinění se ohradil advokát členů Maradonova týmu.  "Za každou cenu se hledá viník a ztrácí se objektivita," uvedl. 

Legendární Maradona se dočkal významné pocty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události