Tenis

Kvitové se v Eastbourne daří. Porazila domácí hráčku a je už v semifinále

Petra Kvitová ukazuje před blížícím se Wimbledonem velmi dobrou formu. Na turnaji ve Velké Británii porazila domácí Dartovou ve dvou setech a zahraje si semifinále turnaje WTA. O finále si zahraje s Haddad Maiovou, se kterou v minulém týdnu padla v Birminghamu. Brazilka postoupila bez boje.

V Eastbourne si Kvitová již poradila s Chorvatkou Vekičovou a Britkou Boulterovou. V podobném duchu pokračovala jedna z nejlepších českých tenistek historie i ve čtvrtfinále proti Harriet Dartové. Navíc nepřišla o jediný svůj servis.

Kvitová rozhodla o své výhře v první sadě v šestém gemu, kde si připsala první brejk, a vedla tak 4:2. Následně si svůj perfektní servis podržela a za 38 minut v utkání vedla 1:0. V hodně podobném tempu pokračovala i ve druhé sadě. 

Související obsah

Hned v prvním gemu soupeřku ze druhé stovky žebříčku brejknula a opět si podržela své podání. Trpělivou a dobrou hrou si připsala výhru 6:4 a postoupila do semifinále turnaje. Tam se utká s Brazilkou Haddad Maiovou, která postoupila bez boje. Ukrajinku Curenkovou trápil loket. 

Čtvrtfinále WTA Eastbourne:

Petra Kvitová – Harriet Dartová 6:3, 6:4
Čas utkání: 1:26

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události