šipky

Zaskočí opět Sherrocková favority? Na Nova Sport startuje Dutch Darts Masters

V pátek večer odstartuje další z podniků World Series of Darts. Tentokrát se ti nejlepší šipkaři na světě přesunou do Nizozemska, kde je vyzvou domácí hráči. V akci bude také Angličanka Fallon Sherrocková, ale těšit se můžete i na světovou jedničku Petera Wrighta, Gerwyna Price, Michaela Smithe, miláčka domácích fanoušků Michaela van Gerwena a řadu dalších hvězd. Přímý přenos pátečního programu startuje v 19 hodin na Nova Sport 2 a Voyo.

Turnaje World Series of Darts bývají specifické tím, že první kola nenabízí příliš dramatickou podívanou. Domácí kvalifikanti obvykle nemívají proti šipkařské elitě příliš mnoho šancí, a tak se dá snadno předvídat, kdo postoupí dál. Pro Dutch Darts Masters to ale neplatí. Domácí hráči jako Jermaine Wattimena, Jeffrey de Zwaan, Vincent Van Der Voort, Danny Noppert nebo Dirk van Duijvenbode totiž nejsou žádná ořezávátka. A nesmírně zajímavé zápasy se tak dají očekávat už první hrací den. 

Mezi největší favority bude patřit čerstvý vítěz Premier League Michael van Gerwen, pro kterého to bude první zápas po operaci, na níž musel kvůli syndromu karpálního tunelu. Dále Velšan Gerwyn Price či vítěz US Masters Michael Smith. A překvapit ty nejlepší z nejlepších může opět Dimitri Van den Bergh, jako se mu to povedlo na Nordic Masters. Zajímavé bude také sledovat, jak se bude dařit světové jedničce Peteru Wrightovi, který se už delší dobu potýká s problémy se zády a jehož výkony v posledních týdnech zdaleka neodpovídají jeho standardům. 

Související obsah

​​Zaskočit své mužské kolegy se pokusí také mladá Angličanka Fallon Sherrocková, která už v minulosti mnohokrát dokázala, že umí potrápit a také porazit ty nejlepší světové šipkaře. V prvním kole se utká s domácím Maikem Kuivenhovenem, kterého sice sázkové kanceláře vidí jako mírného favorita, ale určitě to je soupeř, kterého je Fallon schopna porazit. 

Celkově se mezi hráče rozdělí odměny ve výši 60 tisíc liber (1,7 milionu korun). Vítězi turnaje z toho připadne 20 tisíc liber (574 tisíc korun), poražený finalista dostane 10 tisíc liber (287 tisíc korun), semifinalisté 5 tisíc liber (143 tisíc korun), čtvrtfinalisté 2 500 liber (72 tisíc korun). A za účast v prvním kole se každý hráč může těšit na 1 250 liber (36 tisíc korun).

Celý turnaj, který bude probíhat od pátku do neděle, můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo. 

Program prvního kola Dutch Darts Masters:

J. Clayton –⁠ J. Wattimena

F. Sherrocková –⁠ M. Kuivenhoven

J. Wade –⁠ J. de Zwaan

G. Price –⁠ V. Van Der Voort

M. Smith –⁠ M. Kleermaker

D. Van den Bergh –⁠ R. Meulenkamp

M. van Gerwen –⁠ D. Noppert

P. Wright –⁠ D. ven Duijvenbode

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události