šipky

První kolo Dutch Darts Masters nabídlo zkázu favoritů. Domácí hráči se blýskli

První kolo Dutch Darts Masters nabídlo zkázu favoritů. Domácí hráči se blýskli
Šipkař Gerwyn Price Zdroj: Profimedia.cz

Jedno překvapení za druhým. Tak by se dalo shrnout první kolo šipkařského Dutch Darts Masters. S turnajem se po prvním zápase rozloučili Jonny Clayton, Gerwyn Price, Michael Smith, Michael van Gerwen a Peter Wright. Jedinými hráči, kteří splnili roli favorita, byli Dimitri van Den Bergh, James Wade a Maik Kuivenhoven, který z turnaje vyřadil jedinou zástupkyni ženského pohlaví Fallon Sherrockovou.

Hned v prvním zápase Dutch Darts Masters se diváci dočkali velkého překvapení. Jermaine Wattimena si vyšlápl na světovou osmičku Jonnyho Claytona, kterého porazil ve velmi dramatickém zápase 6:5. Velšan sice vyhrál první dva legy, ale jeho soupeř i díky podpoře svých fanoušků se na něj dotáhl. Vyrovnaný zápas nakonec musel rozhodnout poslední leg, do kterého začínal podávat Clayton, ale tuto výhodu nevyužil. Wattimena zavřel 12 bodů v šestém kole a raduje se z postupu do druhého kola. 

Stejný úspěch zaznamenal i jeho krajan Maik Kuivenhoven, který porazil Fallon Sherrocková. Anglická šipkařka je sice celosvětově mezi fanoušky velmi oblíbená, ale v Nizozemsku měl pochopitelně větší podporu její soupeř. 33letý šipkař vyhrál suverénně 6:1, na což mu stačil i průměrný výkon, když na tři šipky hodil průměrně pouze 86 bodů. Prvním Nizozemcem, který se s turnajem rozloučil, byl Jeffrey de Zwaan, který nestačil na světovou pětku Jamese Wadea, kterému podlehl 2:6.

Související obsah

​Nečekaně se s turnajem rozloučil už v prvním kole také Gerwyn Price, který nestačil na domácího Víncenta Van Der Voorta. Velšan měl zápas sice dobře rozehraný, když se dostal do vedení 4:3 s brejkem, ale světová dvojka o náskok přišla, a tak o vítězi rozhodoval poslední leg. Stejně jako krajan Clayton ale jedenáctou hru nezvládl, a to hlavně díky tomu, že Van Der Voort zavřel už třináctou šipkou. Vynikající výkon předvedl také Martijn Kleermaker, který v zápase proti Michaelu Smithovi zavřel hned dvakrát ve čtvrtém kole, hodil šest stoosmdesátek a s průměrem přes 96 bodů na tři šipky vyhrál 6:4. Po Jonnym Claytonovi a Gerwynu Priceovi se s turnajem rozloučil další favorit. 

A to nebylo zdaleka vše. v duelu dvou nizozemských hráčů mezi Michaelem van Gerwenem a Dannym Noppertem se z postupu radoval druhý jmenovaný. Pro Gerwena to byl první zápas po operaci, kterou absolvoval poté, co vyhrál prestižní Premier League. Na svého krajana ale nestačil, když prohrál 4:6. První kolo bylo konečnou také pro světovou jedničku Petera Wrighta, který je v posledních týdnech kvůli problémům se zády z formy. Domácí Dirk van Duijvenbode jej porazil s přehledem 6:3. 

Zápasy prvního kola Dutch Darts Masters:

J. Clayton –⁠ J. Wattimena 5:6

F. Sherrocková –⁠ M. Kuivenhoven 1:6

J. Wade –⁠ J. de Zwaan 6:2

G. Price –⁠ V. Van Der Voort 5:6

M. Smith –⁠ M. Kleermaker 4:6

D. Van den Bergh –⁠ R. Meulenkamp 6:2

M. van Gerwen –⁠ D. Noppert 4:6

P. Wright –⁠ D. ven Duijvenbode 3:6

Program druhého kola: 

J. Wade –⁠ M. Kuivenhoven

D. van Duijvenbode–⁠ M. Kleermaker

D. Van Den Bergh – J. Wattimena

D. Noppert –⁠ V. Van Der Voort

Z vítězství na US Darts Masters se radoval Michael Smith:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události