Hokej

Rusko hazarduje se životem Fedotova. Brankář měl být dokonce otráven

Rusko hazarduje se životem Fedotova. Brankář měl být dokonce otráven
Ruský brankář Ivan Fedotov Zdroj: Profimedia.cz

Velké pozdvižení nejen v hokejové komunitě vyvolalo zatčení ruského brankáře Ivana Fedotova, který podepsal smlouvu v NHL, ale ruskou policií byl zatčen. Mezitím se začal případ vyvíjet, někdejší hvězda CSKA Moskva měla být údajně dokonce otrávena.

V květnu Ivan Fedotov podepsal smlouvu v NHL s Philadelphií Flyers a nyní se na svou životní šanci připravoval. Po jednom z tréninků byl ovšem zatčen, údajným důvodem bylo odmítnutí vojenské služby. Následně byl brankář převezen, brzy se ale šířily zprávy o tom, že se pětadvacetiletému olympionikovi udělalo špatně. 

Během soboty se dokonce vyjádřil hráčův právník, který moc veřejnost neuklidnil. "Necítí se moc dobře. Dostal nějaké injekce předepsané doktorem, které nezná. Nevypadá vůbec dobře," citoval švédský novinář Karl Månsson zástupce držitele stříbrné medaile z posledních olympijských her.

Související obsah

Reportér ruského webu MatchTV dokonce řekl, že si brankář na vojenském komisařství stěžoval na bolesti břicha a možné otrávení. Problémy měly být také s poskytnutím správné zdravotnické péče, diagnostikován mu byl dokonce zánět žaludku. Podobné praktiky nejsou v režimu Vladimira Putina něčím neobvyklým.

Poslední zprávy hovoří o tom, že byl Fedotov nejspíše opět někam převezen. Nemocnici mělo opustit auto, které v areálu bylo po celý den. Vše bylo vysledováno podle lokace, kterou brankář sdělil svým nejbližším.

Později se ukázalo, že ruská brankářská naděje byla převezena do Severomorsku, který leží v blízkosti Kolského zálivu. V těchto místech sídlí administrativní základna ruské flotily, informují o tom ruská média.

UEFA zakázala ruským týmům startovat v evropských pohárech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události