Tenis

Degradoval tenis na nejnižší úroveň, žasne tenisová legenda nad Kyrgiosem

Degradoval tenis na nejnižší úroveň, žasne tenisová legenda nad Kyrgiosem
Zdroj: Profimedia

Jedna z největších tenisových hvězd svého času Pat Cash si při kritice posledního vystoupení svého krajana Nicka Kyrgiose nebral servítky. Rodák z Canberry na kurtu předváděl šílené věci, soupeř se nechal unést. A nakonec byla ze zápasu pohroma.

Kyrgios čtvrtého nasazeného muže turnaje v ohnivé bitvě přetlačil. Jeho chování se ale mnohým nelíbilo. "Podvádění, manipulace, zneužívání. Byl to absolutní chaos, měl štěstí, že ho vůbec nechali dohrát první set," běsnil Cash na webu Eurosport. "Byl to cirkus. Pokud se budu dívat na chování, degradovali tenis na tu nejnižší úroveň."

Související obsah

​Oba hráči okamžitě po skončení zápasu vyfasovali za svá chování mastné pokuty. Tsitsipas se hned několikrát pokusil míčkem nastřelit Kyrgiose, a poté to dokonce napálil do fanouška.

Někdy sehrávají velkou roli ega. Kyrgios například v prvním kole po vítězství nad Paulem Jubbem v emocích plivl na jednoho z diváků. Poté se odmítl omluvit. "Dostal jsem pokutu, tak proč bych se měl za něco omlouvat? Už jsem za to zaplatil," komentovala světová čtyřicítka doposud nejvyšší pokutu na Wimbledonu. Nakonec ale hráč vychladl o omluvil se.

Cash přiznává, že je jejich hra z určitého úhlu pohledu zábavná. Tentokrát už ale jeho pohár trpělivosti přetekl. "Přijde to někomu zábavné? Věřím, že ano. Dnes ale překročili mez. Myslím, že se jejich chování vymklo kontrole. Takhle agresivní chování k rozhodčím a podvádění do sportu nepatří."

Na Tsitsipase se bučelo i během US Open:

TN.cz - Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události