Motorsport

Český jezdec si splnil sen. Od krále rallye si půjčil nejrychlejší dvojkolku v historii

Unikátní závodní auto legendárního Sebastiana Loeba je v Česku a o víkendu pojede závod Bohemia Rally. Peugeot 306 Maxi si od Francouze půjčil Čech Jan Dohnal.

Tohle je asi nejrychlejší auto s pohonem na dvě kola v historii rallye. Má spotřebu přes 60 litrů na sto kilometrů. Na světě je jen několik posledních kousků. Veterána ve videu vlastní nejúspěšnější jezdec WRC Sebastian Loeb, který šampionát ovládl hned devětkrát v řadě mezi lety 2004 až 2012.

Nyní ho půjčil do České republiky. Sám sice vůz nedoprovodil, ale poslal s ním své mechaniky. Ve čtvrtek 7. července ho otestovali v Bělé pod Bezdězem. "My jsme to prostě chtěli zažít a jsme vděční týmu Sebastiana Loeba, že nám to umožnil. Svézt se v takovém klenotu je sen asi většiny jezdců rallye," radoval se Jan Dohnal. Toho při jízdě sledovala manželka Marcela i dcerka Rozárka. A po Dohnalovi si vůz vyzkoušel i štáb televize Nova.

Není to poprvé, co ikonický vůz zavítal do české kotliny. Dohnal ho chtěl už před rokem vyzkoušet na Rally Pačejov, ale těšně před startem se porouchal motor. Druhý pokus bude mít už tento víkend.

Související obsah

​Legendární vůz zářil hlavně v 90. letech a má hodnotu zhruba 20 milionů korun. V takovém modelu závodil například Loebův krajan Francois Delecour.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události