Nehoda

Řidiči vytáhli silné stroje: Jeden kosil billboardy, druhý nezvládl předjíždění

Řidiči vytáhli silné stroje: Jeden kosil billboardy, druhý nezvládl předjíždění
Zdroj: Policie ČR / Facebook

Květnové slunce vylákalo na české silnice řidiče silných sportovních vozů, ale vypadá to, že někteří přes zimu vyšli z tréninku... V Kladně jeden z nich rozbil Dodge Viper o reklamní poutače, na Prostějovsku tři dny po něm jiný pilot rozmlátil Dodge Challenger při nebezpečném předjíždění. Na Červenohorském sedle zase přišlo o předek luxusní Ferrari.

Během pár dní taková škoda… Červený Dodge Viper dojezdil minulý čtvrtek po sedmé hodině večer v ulici Cyrila Boudy v Kladně. "Řidič nezvládl řízení vozidla a najel přes chodník na travnatý povrch, kde narazil do tří reklamních poutačů," popsala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Šestadvacetiletý řidič podle policie před jízdou nepil, ve sporťáku se proháněl sám a při nárazu naštěstí neutrpěl žádné zranění. Na rozbitý vůz je ale smutný pohled. Škodu policisté odhadli na 200 tisíc korun. Řidič za zkosení billboardů dostal na místě pokutu.

Jen tři dny poté skončil neslavně další Dodge. Tentokrát černý Dodge Challenger. Jeho 33letý řidič se předváděl na dálnici D46 u Prostějova směrem na Vyškov. V hustém provozu kličkoval mezi jízdními pruhy. Až dokličkoval. Bohužel s sebou vzal i další auta.

"Při jízdě v levém pruhu na 15. km nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu a v okamžiku, kdy chtěl podjet osobní automobil Škoda Fabia, které před ním jelo pomaleji, odbočil do pravého jízdního pruhu, kde však narazil do zadní části zde jedoucího vozu Škoda Octavia, které právě řidič ve Škodě Fabia předjížděl. Poté narazil muž ve vozidle Dodge Challenger i do Fabie, které bylo nárazem odhozeno na středová svodidla, kde skončila také Octavia," popsala mluvčí policistů z Olomouckého kraje Lenka Vanková.

Řidič Octavie byl s lehčím zraněním převezen na ošetření do nemocnice. Ani jeden z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu, škodu policisté odhadují na 450 tisíc korun.

Sociální sítě v posledních dnech oběhlo několik snímků dalšího rozbořeného sporťáku - tentokrát jde o Ferrari, které v pátek vyvezl jeho řidič do zákrut Červenohorského sedla na Šumpersku. Trasu, která je oblíbená i mezi často riskujícími motorkáři, luxusní vůz bohužel nedokončil. Ferrari na ní přišlo o celý předek…

"Policie neustále upozorňuje řidiče, že především dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. Nebezpečná je v každém případě agresivní, bezohledná nebo riskantní jízda. Neukáznění řidiči jsou nebezpeční svým protiprávním jednáním a ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu," podotýká policejní mluvčí Šteinerová.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události