šipky

Letos jsem k ničemu, řekl kriticky Wright. Spraví si náladu na World Matchplay?

Letos jsem k ničemu, řekl kriticky Wright. Spraví si náladu na World Matchplay?
Šipkař Peter Wright Zdroj: profimedia.cz/Sebastian Gollnow/dpa

První hráč šipkařského světového žebříčku Peter Wright přiznal, že se mu v letošní sezoně nedaří podle představ. Nyní je však 52letý Skot podle svých slov naplno připraven obhájit titul na turnaji World Matchplay.

Peter Wright se od lednového zisku druhého titulu mistra světa nenachází v úplně dobré formě a od února nevyhrál žádný turnaj. "Letošní rok jsem k ničemu," přiznala světová jednička v rozhovoru. 

52letý hráč zejména připustil, že mu neseděl nabitý program v šipkařské sezoně. "Začal jsem dobře, ale zjistil jsem, že je opravdu těžké si znovu zvyknout na nabitý program. Nový formát Premier League byl náročnější než obvykle, takže jsem si potřeboval odpočinout," prohlásil Wright, který si následně uvědomil, že musí některé turnaje zrušit a dát si přestávku. 

Související obsah

"Po mé pauze mám hlavu zase v pořádku, a to se odrazilo na mých vysokých průměrech. Vracím se a jsem připraven obhájit svůj titul," dodal 52letý hráč, který se v prvním kole na World Matchplay utká s lotyšským hráčem Madarsem Razmou.

Světová jednička chce usilovat o obhajobu titulu z tohoto major turnaje, což se v historii povedlo pouze třem hráčům. "V minulosti to zkoušelo mnoho hráčů a spousta z nich selhala. Bude to těžké," uvědomuje si Peter Wright. 

Turnaj World Matchplay začíná v sobotu a vy ho můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události