Další sporty

Měl jsem se narodit později, žasne hvězda NBA nad obří smlouvou

Měl jsem se narodit později, žasne hvězda NBA nad obří smlouvou
Basketbalista Bradley Beal Zdroj: profimedia.cz

Basketbalista Bradley Beal bude nakonec pokračovat v dresu Washingtonu. 29letý hráč prodloužil kontrakt s Wizards o dalších pět let a přijde si na neskutečných 251 milionů dolarů (cca 6,1 miliardy korun). Vysoká částka zaskočila i NBA legendu Charlese Barkleyho, který přišel s vtipnou reakcí.

Trojka draftu z roku 2012 patří k nejlepším hráčům v NBA. Nyní 29letý basketbalista, kterého ve Washingtonu čeká jedenáctá sezona, podepsal další prodloužení smlouvy. Nový pětiletý kontrakt mu zajistí pohádkových 251 milionů dolarů (cca 6,1 miliardy korun), což je druhá nejvyšší smlouva v historii NBA. 

V tomto ohledu je před americkým basketbalistou pouze Srb Nikola Jokič, jehož služby si nedávno pojistil Denver a podepsal s hráčem kontrakt na 264 milionů dolarů. 

Související obsah

​Bradley Beal si tak například za pět let vydělá šestkrát více než basketbalová legenda Charles Barkley za celou svou kariéru. 59letá bývalá hvězda Philadelphie nebo Phoenixu válela v nejlepší basketbalové lize světa mezi lety 1984 až 2000 a podle webu Spotrac si celkově přišla na 40 milionů dolarů. 

Basketbalista Charles Barkley Zdroj: profimedia.cz

​Když Barkley slyšel o nové smlouvě hvězdy Wizards, přišel se vskutku vtipnou reakcí. "Páni, něco vám řeknu. Já miluji svou mámu, která zemřela před několika lety. Ale pokaždé, když vidím jednu z těch smluv, chci zajet na hřbitov, chytit ji a říct: 'Proč jsi se mnou nemohla počkat ještě pár let? Jen pár let," zaglosoval dvojnásobný olympijský vítěz a několikanásobný člen NBA All-Star. 

Basketbalista Bradley Beal ukázal, že není žádná primadona:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události