šipky

Začíná jeden ze šipkařských vrcholů sezony. Startuje World Matchplay

Už v sobotu startuje v anglickém Blackpoolu druhý nejprestižnější šipkařský turnaj sezony. V majestátní hale Winter Gardens začíná World Matchplay, kde titul z loňského roku obhajuje Skot Peter Wright.

Snakebite prožil loni naprosto skvělý turnaj, kdy žádnému ze svých soupeřů nedal sebemenší šanci. V semifinále zničil Michaela van Gerwena 17:10 a ve finále přejel Dimitriho Van den Bergha 18:9. Wright měl za celý turnaj průměr 104,91 bodu. Letos ho ale bude čekat opět těžká šichta. Na turnaji startuje 16 nejlepších hráčů z žebříčku Order of Merit a 16 hráčů, kteří se kvalifikovali z ProTour.

Wright bude patřit opět k největším favoritům na zisk trofeje Phila Taylora. Potřetí bude chtít World Matchplay vyhrát Michael van Gerwen, ale zálusk na premiérový triumf si dělá například světová dvojka Gerwyn Price. Vyhrát svůj první velký televizní turnaj se pokusí Michael Smith. Nechybí ale další velká jména jako James Wade, Gary Anderson, Jonny Clayton nebo Joe Cullen.

Svůj turnaj odehrají také ženy. V poslední den World Matchplay se utká osm nejlepších hráček žebříčku. Nasazenou jedničkou je Lisa Ashtonová, ale chybět nebude ani populární Fallon Sherrocková.

Související obsah

​Letošní 29. ročník World Matchplay se bude hrát o rekordní prize money, které činí 800 tisíc liber (23 milionů korun). Vítěz dostane 200 tisíc liber (5,7 milionu korun).

A jaký je systém turnaje? Hraje se klasický pavouk, přičemž první kolo se hraje na 10 vítězných legů, osmifinále na 11, čtvrtfinále na 16, semifinále na 17 a finále na 18.

Turnaj startuje v sobotu 16. července a končí v neděli 24. července. Kompletní program můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

World Matchplay Zdroj: Nova Sport

Rozpis prvního kola:

Peter Wright – Madars Razma
Krzysztof Ratajski – Stephen Bunting
Jonny Clayton – Rowby-John Rodriguez
Dimitri Van den Bergh – Callan Rydz
Michael van Gerwen – Adrian Lewis
Joe Cullen – Damon Heta
James Wade – Martin Lukeman
Luke Humphries – Nathan Aspinall
Gerwyn Price – Martin Schindler
Dave Chisnall – Kim Huybrechts
José de Sousa – Gabriel Clemens
Rob Cross – Chris Dobey
Michael Smith – Andrew Gilding
Dirk van Duijven – Ryan Searle
Gary Anderson – Daryl Gurney
Danny Noppert – Brendan Dolan

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události