Fotbal

Eriksen mění v Anglii působiště. Posílí klub z Manchesteru

Eriksen mění v Anglii působiště. Posílí klub z Manchesteru
Fotbalista Christian Eriksen v dresu Brentfordu | Zdroj: profimedia.cz

Dánský záložník Christian Eriksen má nové angažmá. Po půlroční štaci v Brentfordu se stěhuje do Manchesteru United, ve kterém podepsal smlouvu do konce června roku 2025.

"Manchester United je speciální klub a nemůžu se dočkat, až začnu. Měl jsem tu čest hrát na Old Trafford mnohokrát, ale hrát v červeném dresu United bude úžasný pocit," řekl Eriksen pro klubový web bezprostředně po podpisu smlouvy.

"Viděl jsem Erikovu práci v Ajaxu a vím, jak dbá na detaily a přípravu. Je vidět, že je to fantastický trenér. Poté, co jsem s ním mluvil a říkal mi o budoucnosti, tak se těším ještě víc. Stále mám velké ambice. Toto je ideální místo, kde pokračovat v mé kariéře," pokračoval třicetiletý záložník.

Související obsah

​"Christian byl během své kariéry jedním z nejlepších útočných záložníků v Evropě. Není divu, že měl tolik nabídek. Jsme opravdu rádi, že si vybral zrovna nás," prozradil ředitel Manchesteru United John Murtough. "Kromě své vynikající techniky přidá do týmu cenné zkušenosti a vůdčí schopnosti," doplnil Murtough.

Eriksen do této doby odehrál v Premier League 237 zápasů, ve kterých nasázel 52 gólů a přidal 71 asistencí. Za dánskou reprezentaci nastoupil ve 115 zápasech, v nichž dal 38 branek.

Christian Eriksen při loňském mistrovství Evropy zkolaboval. Poté se na stadion, kde se to stalo, vrátil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události