Hokej

Povedený český pátek. Smlouvy v NHL podepsali dva mladíci

Povedený český pátek. Smlouvy v NHL podepsali dva mladíci
Tomáš Hamara na draftu NHL Zdroj: Profimedia.cz

Je to pouhý týden po draftu, ale už několik nejen česko-slovenských hráčů se dočkalo smlouvy s týmem NHL. Během pátka se domluvil například český obránce Tomáš Hamara či talentovaný útočník Jiří Kulich.

Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Shane Wright, David Jiříček, Marco Kasper či Filip Mešár. To jsou hráči, kteří se po draftu již dohodli na smlouvě s týmem NHL a na jejich účet přibude tučná suma z podpisového bonusu. 

V pátek se dočkal mladý český obránce Tomáš Hamara, který působil v posledním ročníku ve finské Tappaře. Ottawa jej brala sice až z 87. místa ve třetím kole, ale na kempu nejspíše výrazně zaujal a do roku 2024/25 jej bude platit celek z hlavního města Kanady. 

"Tomáš je mobilní obránce, který se umí pohybovat s pukem. Tyto schopnosti projevil během nedávno skončeného rozvojového kempu," pronesl pro web Ottawy asistent generálního manažera Doriona Trent Mann. "Těšíme se, že budeme v příští sezoně sledovat jeho vývoj," dodal Mann.

Související obsah

Zatím není jasné, kde by mohl Hamara odehrát následující ročník. Smlouvu má v Tappaře, ale již tradičně má poslední slovo tým NHL. Jeho práva v kanadské juniorce má Kitchener Rangers, teoreticky by ale mohl začít sezonu i v AHL. 

Dohodl se také útočník Jiří Kulich, který okouzlil na kempu Buffala Sabres trenéry i spoluhráče. Kouč Michael Peca chválil jeho neskutečnou střelu, kterou ocenil také spoluhráč John-Jason Peterka. Kadaňský rodák si tak vysloužil tříletý kontrakt a také tučný podpisový bonus. I jeho následující angažmá je zatím nejasné, naposledy hrál za extraligové Karlovy Vary. 

Jedničkou draftu se stal Juraj Slafkovský, druhý šel obránce Nemec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události