šipky

World Matchplay: Velké překvapení hned na začátek. Clayton vypadl v prvním kole

World Matchplay: Velké překvapení hned na začátek. Clayton vypadl v prvním kole
Rowby John Rodriguez se raduje po výhře nad Claytonem Zdroj: Profimedia.cz

V anglickém Blackpoolu se aktuálně hraje jeden z nejprestižnějších šipkařských turnajů. Na World Matchplay jsou ti nejlepší šipkaři současnosti, ale jeden z těch elitních už skončil. Velšan Jonny Clayton v úvodním kole padl s Rakušanem Rodriguezem a o lukrativní výhru se neutká.

Titul z minulého roku obhajuje skotská ikona Peter Wright, který se taktéž představil hned během prvního hracího dne. Proti němu stál outsider z Lotyšska Madars Razma. "Snakebite" si ale pozici favorita udržel a pobaltského šipkaře porazil s průměrem přes 97 celkem hladce 10:4.

To Jonny Clayton se trápil o něco více. Hned první dva legy ztratil, ale k brejku se přesto následně dostal. Během vedení 3:2 ale přišel o tři hry v řadě a šlo to s ním z kopce. Rodriguez si hlídal lukrativní vedení a nakonec si došel pro naprosto překvapivou výhru 10:7.

V sobotu se hrály celkem čtyři zápasy, v tom úvodním si poradila polská jednička Krzysztof Ratajski s domácím Buntigem v poměru 10:6. Belgičan Van den Bergh zdolal taktéž domácího šipkaře Rydze mnohem jednoznačněji – 10:2.

Související obsah

​Druhý největší vrchol letošní sezony pokračuje v neděli po čtrnácté hodině. Do akce jdou jako první van Duijvenbode a Searle. Celkem se u terče v Blackpoolu protočí šestnáct šipkařů, chybět nebude Michael Smith, Joe Cullen, James Wade či legendární Michael van Gerwen. 

Výsledky 1. hracího dne World Matchplay: 

Krzysztof Ratajski – Stephen Bunting 10:6
Dimitri Van den Bergh – Callan Rydz 10:2
Peter Wright – Madars Razma 10:4
Jonny Clayton – Rowby John Rodriguez 7:10

Nejvýše postaveným českým šipkařem je Adam Gawlas. Nedávno si ve Snídani s Novou zaházel na terč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události