Motorsport

V Mostě začíná mistrovství superbiků. Lidé mají přístup i do paddocku

Nejen pohled z tribun na závodní trať, ale opravdu nasát pravou motocyklovou atmosféru budou moci fanoušci na mistrovství světa superbiků, které zavítá už tento víkend do severočeského Mostu. Diváci, kteří na závody dorazí, totiž mohou nakouknout i do paddocku, což dříve nebylo kvůli koronavirovým opatřením možné.

"Po covidu jsme otevřeli celý areál paddocku. Člověk, který si zakoupí vstupenku, se dostane k týmům a jejich palácům, které si tam postavily. Uvidí celé zázemí, což je velmi atraktivní," láká pořadatel závodů Josef Zajíček, který byl hostem ve Snídani s Novou. A na co dalšího se mohou lidé těšit? "Superbiky jsou nejsilnější motorky, dosahují rychlosti přes 300 km za hodinu. U nás se na cílové čáře opravdu přibližují této hranici. Motorkáři to milují a jsou na to zvědaví," líčí Zajíček.   

Lákadlem je také účast hned dvou Čechů v elitní kubatuře – Olivera Königa a Michala Práška, který dostal divokou kartu. "Jsem v jiné pozici než minulý rok, kdy jsem jel třístovky. Tam ta konkurence byla trochu jiná. Teď na mně není takový tlak, můžu jenom překvapit. Do Mostu se hrozně těším a doufám, že nás přijde podpořit spousta diváků. Snad si to užijeme a udělám jako nováček nějaký pokrok," vyhlíží König závodní víkend.

Související obsah

Dvacetiletý jezdec však zároveň uznává, že nejprve potřebuje nabrat potřebné zkušenosti. "Je to hodně o nich a zatím mi chybějí. Když přijedu do boxu a mechanici se mě na něco ptají, skoro jim neumím odpovědět, protože to neznám. Nejde říct jednu věc, která je v závodění důležitá, je to komplexní," objasňuje König.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události