Nosková zdolala přemožitelku Krejčíkové, dál jde i Bouzková

Linda Nosková Zdroj: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Linda Nosková na turnaji Livesport Prague Open postoupila už do semifinále. Čtvrtfinálovou soupeřkou jí byla Japonka Hibinová, která v minulém kole vyřadila nasazenou dvojku Barboru Krejčíkovou. Nosková vyhrála první set 6:3 a v tom druhém soupeřka kvůli poraněným zádům za stavu 4:2 pro Češku skrečovala. V semifinále se utká s Marií Bouzkovou, která Rusce Selechmetěvové nadělila i kanára.

Nosková do čtvrtfinále vstoupila parádně a vyhrála čtyři gemy v řadě. Místo útoku na kanára se ale 17letá tenistka nakonec strachovala o výhru v setu, jelikož Hibinová jí dvakrát vzala servis a snížila na 3:4. Češka se ovšem nesložila a zbylé dvě hry získala ve svůj prospěch.

V druhém setu si obě hráčky držely podání do stavu 2:2. Poté Nosková sebrala soupeřce jeden servis a svůj si udržela. Bohužel tím utkání skončilo. 251. hráčka žebříčku se už v průběhu zápasu nechala ošetřovat kvůli bolavým zádům, a ještě před koncem druhé sady nakonec skrečovala.

V semifinále se Nosková utká s Marií Bouzkovou. 66. hráčka žebříčku smetla hráčku z druhé stovky žebříčku Oksanu Selechmetěvovou 6:3 a 6:0

V prvním čtvrtfinále překvapivě vyhořela světová dvojka Anett Kontaveitová, jež padla s 59. hráčkou žebříčku Potapovovou dvakrát 1:6. Poslední semifinalistkou se stala Číňanka Wangová.