Motorsport

Novinka v MotoGP schytává kritiku. Je to úplně hloupé, říká mistr světa

Novinka v MotoGP schytává kritiku. Je to úplně hloupé, říká mistr světa
Fabio Quartararo Zdroj: profimedia.cz

Mistrovství světa silničních motocyklů čeká od nové sezony velká změna. Po vzoru formule 1 se i v MotoGP budou jezdit závody ve sprintech. Tato novinka ale budí mezi závodníky velký rozruch. Nespokojený je například úřadující mistr světa Fabio Quartararo.

Sprinty se pojedou každou sobotu při Grand Prix závodech a nahradí jeden trénink dvacetiminutovou zahřívací fázi. Sprinterské závody se budou jezdit na poloviční počet kol a rozdělovat se budou poloviční body. Novinka se pak bude týkat pouze kategorie MotoGP. 

Oproti formule 1 ale nebude sobotní sprint měnit pořadí na startovní roštu. K tomu bude stále určená kvalifikace. "Musíme ještě s jezdci a týmy doladit některé detaily," přiznal předseda Mezinárodní motocyklová federace (FIM) Jorge Viega.

Související obsah

K novince v MotoGP se ale ostře vyjádřil úřadující mistr světa Fabio Quartararo. "Myslím, že je to úplně hloupé," prohlásil 23letý Francouz. "Pokud by to bylo čas od času, tak jako ve formuli 1, mohlo by to být zajímavé, ale každou sobotu? Upřímně, jsou okruhy, kde jste opravdu fyzicky vyčerpaní, například v Assenu nebo v Mugellu," dodal Quartararo, který také kritizoval to, že s nimi federace tuto novinku vůbec nekomunikovala. 

"Upřímně, nemyslím si, že je správné toto udělat, aniž se zeptáme jezdců. Alespoň mě se nikdo neptal," uzavřel jezdec týmu Yamaha. 

Související obsah

Tento víkend se jedou závody MotoGP v Rakousku, v pátek se jely první tréninky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události