Trápící se Leverkusen prohrál v lize i třetí zápas. Dortmund totálně zkolaboval

Borussia Dortmund vedla na domácím hřišti proti Werderu Brémy ještě v 88. minutě 2:0, přesto z utkání nevytěžila ani bod. Týmu Jiřího Pavlenky se povedla fantastická otočka. Smutní odešli ze hřiště i hráči Leverkusenu, kteří prohráli i třetí ligové utkání letošní sezony. Na domácím hřišti prohráli s Hoffenheimem 0:3. Adam Hložek vydržel na hřišti pouze poločas.

Nová sezona začala pro Leverkusen nejhůře, jak mohla. Po vypadnutí v prvním kole z DFB Pokalu přišly i dvě porážky v Bundeslize. Spravit chuť si Patrik Schick a spol. chtěli v domácím utkání proti Hoffenheimu, za který začal Pavel Kadeřábek utkání pouze na lavičce náhradníků. V základní sestavě Leverkusenu nastoupil také Adam Hložek.

Utkání ale pro Leverkusen opět začalo velmi špatně, když se Hoffenheim dostal do vedení už v deváté minutě. Gól hostí ale stál za to. Grischa Prömel se probil do vápna, zde si narazil míč s Baumgartnerem, který se parádně obtočil kolem obránců a prudkou patičkou poslal míč přesně k tyči.

O šest minut později měl velkou příležitost srovnat skóre Patrik Schick. Po dlouhém nákopu si parádně zpracoval míč a následně tvrdě vypálil halfvolejem. Jeho pokus ale skončil těsně nad brankou. Ve 35. minutě ale bylo pro Leverkusen ještě hůře. Kabak odcentroval do vápna z pravé strany, kde našel hlavu Kramariče, kterého nedostoupil obránce a poslal míč do sítě. Pět minut před přestávkou dostali hosté míč do sítě dokonce potřetí, kdy se Rutter na brankové čáře protáhl kolem Tapsoby, mezi nohama Hrádeckého přihrál Skovovi, který neměl problém míč doklepnout do sítě. Gól ale nebyl nakonec uznán, protože akci předcházel faul na Adama Hložka.

​Do druhého poločasu provedl trenér Leverkusenu hned dvě střídání, když ze hřiště stáhl Adama Hložka a Charlese Áranguize, místo nich nastoupili Paulinho a Exequiel Palacios. Šanci snížit na 1:2 měl v 53. minutě Schick, kterého zpětnou přihrávkou našel Diaby, ale český reprezentant trefil před sebou stojícího Azmúna. Jinak by míč pravděpodobně mířil do branky.

V 80. minutě se Hoffenheim prezentoval dalším krásným gólem. Georginio Rutter se uvolnil na hranic vápna a nádhernou křižnou ranou přesně do šibenice nedal Hrádeckému žádnou šanci. V závěru utkání se už skóre neměnilo, a tak Leverkusen prohrál i třetí ligové utkání v sezoně.

Dortmund po kolapsu v závěru prohrál

Dortmundu úvod sezony vychází. První dva zápasy vyhrál a favoritem byl i proti Brémám, za které chytá český brankář Jiří Pavlenka. Borussia si první příležitost vytvořila už ve druhé minutě, kdy po přihrávce zleva vystřelil z dálky Dahoud, ale jeho pokus zamířil těsně vedle. Na druhé straně se do nebezpečného zakončení hlavou dostal Jens Stage, ale pálil nad.

Gólově domácí udeřili v nastavení prvního poločasu. Brandt si naběhl s balonem na hranici vápna a přízemní ranou k tyči otevřel skóre. Na začátku druhé půle se hosté dostali do dvou nadějných pozic, ale Marvin Ducksch v 54. minutě ani na několikrát Kobela nepřekonal. Stejný hráč se ke střele z nebezpečné pozice dostal i v 61. minutě, ale i tentokrát byl Kobel úspěšnější.

Nakonec to byli opět domácí, kteří se gólově prosadili. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Guerreiro a za vápnem vystřelil doprostřed branky. Pavlenka ale na tento pokus nedokázal včas zareagovat, jelikož mu výhled blokovali dva bránící hráči. V závěru zápasu se ale Brémám podařilo utkání ještě zdramatizovat. Lee Buchanan se dostal k míči uvnitř vápna a špičkou kopačky jej poslal nechytatelně do šibenice.

Bylo tak zaděláno na drama. Hostům se nakonec podařilo opravdu vyrovnat,  když se Niklas Schmidt ve třetí minutě nastavení prosadil hlavou. A to nebylo od Brém zdaleka vše! V 95. minutě dostal Oliver Burke míč za obranu a přesnou střelou k tyči překonal Kobela potřetí. Werder tak dokonal naprosto fantastickou otočku a vyhrál v Signal Iduna Parku 3:2.

Lipsko prohrálo v Berlíně

Fotbalisté Lipska nedokázali v nové sezoně ani jednou vyhrát, když si z obou utkání odnesli pouze bod za remízu. Změnit se jim to nepodařilo ani v Berlíně proti Unionu. Domácí udeřili dvakrát v rozmezí šesti minut. Nejdříve se ve 32. minutě trefil Jordan Siebatcheu, který se prosadil mezi dvěma hráči a pohotově vystřelil do levého spodního rohu. Ve 38. minutě pak zvýšil na 2:0 Becker, který se krásně trefil na vzdálenější tyč.

Ve druhém poločase mohlo Lipsko snížit, ale Halstenbergovu dorážku z brankové čáry odklidil Ryerson. Hosté se gólově dokázali prosadit v 83. minutě. Na rohový kop si naskočil Willi Orbán, který přesně zakončil na hranici malého vápna. Na víc se už Lipsko nezmohlo, a tak po dvou remízách připisují první porážku.

Sobotní výsledky 3. kola Bundesligy:

Augsburg –⁠ Mohuč 1:2

Branky: 35. Demirović (Uduokhai) – 31. Onisiwo (Fulgini), 90+3. I Če-song (Martín)

Dortmund –⁠ Brémy 2:3

Branky: 45+2. Brandt (Reus), 77. Guerreiro (Reus) – 89. Buchanan, 90+3. Schmidt (Pieper), 90+5. Burke (Weiser)

Leverkusen –⁠ Hoffenheim 0:3

Branky: 9. Baumgartner (Prömel), 35. Kramarić (Kabak), 78. Rutter (Kramarić)

Stuttgart –⁠ Freiburg 0:1

Branky: 11. Grifo (Sildillia)

Wolfsburg –⁠ Schalke 04 0:0

Union Berlín –⁠ RB Lipsko 2:1

Branky: 32. Siebatcheu (S. Becker), 38. S. Becker (Siebatcheu) – 83. Orbán (Raum)