Fotbal

Postup do LM? Hlavně ať si to užijí, ale můžou i něco uhrát, shodují se experti

Postup do LM? Hlavně ať si to užijí, ale můžou i něco uhrát, shodují se experti
Fotbalisté Plzně slaví postup do Ligy mistrů | Zdroj: Profimedia

Viktoria Plzeň počtvrté za posledních jedenáct let postoupila do Ligy mistrů. To je pro západočeský klub obrovský úspěch, který do českého fotbalu přinese i spoustu peněz. S těmito slovy souhlasí i oslovení experti, podle kterých stojí za postupem hlavně výborná parta.

"Je to fantazie! Fandil jsem jim a doufal, že to zvládnou. Po prvním zápase jsem měl trochu obavy. Karabach doma působil velice dobře. Po prvním poločase měl soupeř vše ve svých rukou, ale šťastný gól a chyba brankáře Plzeň nakopla a splnila si sen. Je to skvělé pro náš fotbal, že uvidíme top týmy na našich stadionech," říká Horst Siegl, který v novodobé formě Ligy mistrů odehrál 22 zápasů, ve kterých vstřelil pět gólů. A co podle něj stálo za úspěchem Plzně?

"Hlavní bylo, že se podařilo zajistit Evropskou ligu. To umožnilo vedení, aby se poohlíželo po posilách. Po příchodu Michala Bílka, kterého znám velice dobře, si to všechno sedlo. Táhnou za jeden provaz. Myslím, že v Evropě neřekli poslední slovo. Srovnávat se s giganty jako PSG, Bayern nebo Liverpool bude velice těžké, ale nyní můžou hrát uvolněně a doma můžou překvapit," věří Siegl.

Související obsah

​Martin Jiránek, který si Ligu mistrů zahrál v dresu Spartaku Moskva, zase věří, že důležitá byla parta. "Největším faktorem úspěchu byl tým. Všichni víme, že v Plzni nebylo všechno ideální, ale podařilo se jim udělat titul. Mají tam partu a díky tomu to zvládli. V Lize mistrů to budou mít těžké, ale hlavně jim přeji, ať si to užijí," říká bývalý český reprezentant, který v národním dresu posbíral 31 startů.

Nadšený z úspěchu Plzně je také Martin Frýdek starší. "Je to neskutečný úspěch a klobouk dolů před nimi. Kdo s Míšou Bílkem hrál nebo trénoval, tak ví, že je výborný kluk. Dá se říct, že měli i štěstí, ale ze šesti zápasů pět vyhrát a jeden remizovat je fantastický úspěch. Mají se na co těšit," posílá do Plzně gratulace bývalý hráč Sparty nebo Leverkusenu. 

S jeho slovy souhlasí také Petr Švancara. "Z pozice fanouška fotbalu jsem nadšený, je to obrovský sportovní úspěch. Je to také přínos finanční, nejen pro Plzeň, ale také pro ostatní kluby. Potůčky pak tečou i do menších týmů. Bylo to naprosto zaslouženě. Nebylo to o tom, že by vyhrála haluzově," upozorňuje bývalý šikovný útočník. 

Související obsah

​"Plzeň má výhodu, že má lídry, kteří jsou schopní to táhnout, v čele s gólmanem. Klub je od majitele počínaje týmový a soudržný. Projevil se dobře Kopic, Kliment byl velmi dobrý nákup, dává důležité branky, a pak hráči, kteří drží zadek. Po odchodu Limberského se podařilo stabilizovat levou stranu. Když už se skulinka vzadu najde, je tam Staněk, který to dokáže vyřešit," uzavírá Švancara. 

Takto si Plzeň vybojovala postup do základní skupiny Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události