šipky

Velšské finále na New Zealand Darts Masters ovládl Gerwyn Price

Velšské finále na New Zealand Darts Masters ovládl Gerwyn Price
Šipkař Gerwyn Price Zdroj: profimedia.cz

Další turnaj World Series of Darts, který se konal na Novém Zélandu, je u konce. A byl jasně v režii velšských hráčů Gerwyna Price a Jonnyho Claytona. Ve finále nakonec uspěla světová jednička v poměru 8:4.

Jako první přišla na řadu čtvrtfinálová střetnutí. V něm přišla řada na nasazenou jedničku Dimitriho Van den Bergha a Joe Cullena. Belgičan vedl 5:2 a vypadalo to na jasný postup. Jenže anglický šipkař dokázal srovnat na 5:5. Rozhodující jedenáctý leg ale šel na stranu Van den Bergha, který zavřel 127.

Ve druhém čtvrtfinále proti sobě nastoupili James Wade a Gerwyn Price. A světová jednička si se svým soupeřem poradila jasně 6:2. Poměrně jasné bylo i další utkání mezi Jonnym Claytonem a Michaelem van Gerwenem. Velšan byl perfektní na doublech a vyhrál 6:3.

V posledním čtvrtfinálovém souboji vyzval domácí Kayden Milne favorizovaného Michaela Smithe. Angličan nenechal nikoho na pochybách a suverénním způsobem zvítězil 6:0.

Semifinále už se hrálo na sedm vítězných legů a střetla se nasazená jednička Van den Bergh a světová jednička Gerwyn Price. Dream Maker, jak zní přezdívka belgického hráče, vedl rychle 2:0, ale poté o dva servisy přišel a nakonec prohrál 4:7.

Související obsah

​Druhé semifinále svedlo Claytona Smithe. Vše rozhodl pátý leg, kdy přišel jediný brejk zápasu. Ten získal Clayton a celý zápas nakonec vyhrál 7:5. Ve finále tak došlo na ryze velšský souboj.

V něm začal daleko lépe Clayton, jenž vedl 4:2. Jenže v tu chvíli převzal iniciativu Iceman, vyhrál šest legů v řadě a svého kamaráda porazil 8:4. Mimo turnajového vítězství a trofeje si převzal také šek na 20 tisíc liber (492 tisíc korun).

Výsledky New Zealand Darts Masters:

čtvrtfinále:

D. Van den Bergh – J. Cullen 6:5
J. Wade – G. Price 2:6
M. van Gerwen – J. Clayton 3:6
M. Smith – K. Milne 6:0

semifinále:

D. Van den Bergh – G. Price 4:7
J. Clayton – M. Smith 7:5

finále:

G. Price – J. Clayton 8:4

Gerwyn Price zavřel v semifinále World Matchplay na devět šipek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události