Tenis

České derby vyhrála Plíšková, usnadnily jí to zdravotní problémy Bouzkové

České derby vyhrála Plíšková, usnadnily jí to zdravotní problémy Bouzkové
Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková postupuje do třetího kola US Open. V noci na pátek si poradila s krajankou Marií Bouzkovou, kterou ale po prvním kole sužovaly zdravotní problémy. Kvůli nim se odhlásila také ze čtyřhry. Po utkání přiznala, že nemohla hrát bekhend, čehož si soupeřka všimla. A následně toho i využila. Finalistka newyorského grandslamu z roku 2016 tak pohodlně vyhrála 6:3 a 6:2.

Do utkání vstupovala jako mírná favoritka Bouzková, která má v posledních měsících výbornou formu. Naopak Plíšková se v letošní sezoně trápí a nenaplňuje očekávání z předchozích sezon. Začátek utkání byl vyrovnaný. Obě hráčky si držely svá podání až do stavu 4:3 pro Plíškovou, ale poté se bývalá světová jednička dostala ke svým prvním třem brejkbolům v utkání. Třetí z nich dokázala využít a následně první set dopodávala do úspěšného konce. 

Druhý set už byl o dost jednoznačnější. Bouzková v něm ztratila své podání hned dvakrát a sama si nedokázala vytvořit žádnou šanci na prolomení servisu Plíškové. Po utkání ale rodačka z Prahy a vítězka letošního Livesport Prague Open přiznala, že byla před zápasem i v jeho průběhu zdravotně limitována. "V prvním zápase jsem si naťukla ruku, takže jsem nemohla hrát normální bekhend. Po utkání jsem si myslela, že je to v pohodě, ale následně se to zhoršilo. Zkusila jsem to a objevila jsem, že to možná jde hrát i s čopem, ale proti tak dobré a zkušené hráčce, jako je Kája, to samozřejmě nestačí," přiznala Bouzková na tiskové konferenci. 

Související obsah

Tohoto hendikepu si Plíšková všimla a využila jej. "Utkání jsem měla pod kontrolou. Maruška nemohla hrát bekhend, takže tam byla cesta. I tak ale hrála velmi dobře. A trvalo mi asi tři gemy, než jsem si toho všimla. Ani její čop nebyl snadný a bojovala. Kdyby ten bekhend měla, možná by zápas vypadal jinak, ale i tak jsem si věřila, že uspěju. Myslím, že jsem předvedla dobrý výkon," řekla 22. hráčka světa. Plíšková se v příštím kole utká s olympijskou vítězkou z Tokia Belindou Bencicovou. 

V Česku roste další tenisový talent. Podívejte se na rozhovor s Vanessou Balej:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události