Další sporty

Češi po prohře spílali sudím. Saty dostal dvakrát do hlavy, štvalo Veselého

Čeští basketbalisté prohráli na mistrovství Evropy třetí zápas ze čtyř, a pokud chtějí pomýšlet na postup z pražské skupiny, musí bezpodmínečně porazit Izrael. Po úterní prohře s Finskem 88:98 štvaly domácí hráče i některé výroky rozhodčího.

"Saty (Tomáš Satoranský – pozn. red.) dostal dvakrát do hlavy a ani se na to nepodívali. Tahle skupina je hodně silová a někdy se mi zdá, že ne na obě dvě strany," prohlásil Jan Veselý, který v utkání zaznamenal 15 bodů. Zkraje čtvrté čtvrtiny se ale nová posila Barcelony také brzy vyfaulovala a českému týmu v závěru chyběla. 

"Myslím si, že některé situace mohli rozhodčí posoudit lépe, ale tak to prostě je," dodal pivot českého celku Ondřej Balvín.

​Finové měli v utkání proti Česku skvělý start a po první čtvrtině už vedli o 11 bodů. "Nechytli jsme začátek, dali spoustu lehkých košů a dostali se do zápasu, pak už jsme je nedokázali zastavit," hodnotil zápas jediný Čech v NBA Vít Krejčí. 

Související obsah

​Finský tým pak zdobila především střelba z delší vzdálenosti. "Hlavně ta tříbodová střelba byla úžasná," ocenil kvalitu finského týmu Patrik Auda.

Český tým má na EuroBasketu aktuálně bilanci jedno vítězství a tři porážky. Pokud chce postoupit ze skupiny, musí ve čtvrtek porazit Izrael. "Musíme přepnout v hlavě a připravit se na Izrael, který bude hrát taky o všechno. Bude to kdo s koho. Uvidíme, jestli zvládneme tuhle bitvu," dodává Balvín. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události