Čeští basketbalisté to zvládli. Po výhře nad Izraelem jsou v osmifinále ME

Vojtěch Hruban v obležení izraelských basketbalistů | Zdroj: Profimedia

Byla to hodně těžká šichta, ale nakonec to čeští basketbalisté zvládli. V posledním zápase základní skupiny letošního EuroBasketu porazili Izrael 88:77. Tím si vybojovali účast v osmifinále, ve kterém Češi vyzvou Řecko. Hrát se bude v neděli.

V úvodních minutách byl zápas mezi Českem a Izraelem vyrovnaný. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a žádný z celků se nemohl utrhnout do výraznějšího vedení. Od stavu 13:14 z pohledu Česka uhráli domácí 11 bodů a poprvé se utrhli. Po prvních deseti minutách nakonec vedli o 9 bodů.

Ve druhé čtvrtině předvedli svěřenci Ronena Ginzburga ještě lepší výkon a odskočili až na rozdíl 19 bodů a všechno to vypadalo dobře. Jenže druhý poločas nebyl z pohledu Čechů vůbec dobrý.

​Izrael začal stahovat pracně vypracovaný náskok a na začátku čtvrté čtvrtiny dokonce snížil na rozdíl pouhých dvou bodů. Jenže Tomáš Satoranský předvedl své kvality, trefil trojku a alespoň malinko uklidnil svůj tým. Když navíc Vojtěch Hruban proměnil další tříbodový pokus a bylo to o deset. Češi už si další zbytek zápasu pohlídali a nakonec zvítězili 88:77.

Díky tomu si čeští basketbalisté vybojovali účast v osmifinále, ve kterém se střetnou s Řeckem. V Berlíně se bude hrát v neděli.

Česko – Izrael 88:77 (26:17, 27:20, 14:25, 21:15)
Nejlepší střelec:
Vojtěch Hruban (25)

K úspěchu českého týmu pomohl i Tomáš Satoranský, který byl hostem Snídaně s Novou: