šipky

Startuje World Series of Darts Finals. Titul obhajuje Jonny Clayton

V nizozemském hlavním městě Amsterdam startuje World Series of Darts Finals, tedy vyvrcholení dlouhodobé šipkařské série. Titul obhajuje Jonny Clayton, ale chybět nebudou ani hvězdy jako Michael van Gerwen nebo Gerwyn Price. Mezi pozvané se pak dostala oblíbená Fallon Sherrocková. Kompletní program můžete sledovat na stanicích Nova Sport 2 a Voyo. Vše začíná v pátek od 19 hodin.

Turnaje v aréně AFAS Live se zúčastní celkem 24 hráčů. Automaticky se na něj kvalifikuje 8 nejlepších šipkařů z World Series of Darts, jimiž jsou Dimitri Van den Bergh, Gerwyn Price, Michael Smith, Michael van Gerwen, Jonny Clayton, James Wade, Joe Cullen a Gary Anderson. Dalších osm hráčů je pozvaných od PDC.

Díky tomu si na turnaji zahraje Peter Wright, Dirk van Duijvenbode, Simon Whitlock, Fallon Sherrocková, Gordon Mathers, Haupai Puha, Leonard Gates a Damon Heta. Poslední osmička vzešla z kvalifikantů, kteří drží kartu PDC. Díky tomu bude hrát Matt Campbell, Devon Petersen, Ryan Joyce, Jamie Hughes, Danny Noppert, Vincent van der Voort, Dave Chisnall a Danny Baggish.

Související obsah

​Obhájcem titulu je Velšan Jonny Clayton, který v loňském finále porazil Dimitriho Van den Bergha 11:6. Právě belgický šipkař je letošní nasazenou jedničkou. Nejúspěšnějším hráčem historie je Michael van Gerwen, který turnaj ovládl čtyřikrát. Po jednom titulu má James Wade, Gerwyn Price a již zmíněný Jonny Clayton.

Systém turnaje je naprosto jednoduchý. Hraje se klasickým play-off systémem. První a druhé kolo je na šest vítězných legů, čtvrtfinále na deset a semifinále a finále na 11.

Celkově si hráči rozdělí 300 tisíc liber (8,4 milionu korun). Vítěz si ze sumy ukrojí 70 tisíc liber (1,9 milionu korun), finalista 30 tisíc liber (840 tisíc korun), semifinalisté 20 tisíc liber (560 tisíc korun), čtvrtfinalisté 15 tisíc liber (420 tisíc korun), za druhé kolo dostanou hráči 7,5 tisíce liber (210 tisíc korun) a za účast v prvním kole 5 tisíc liber (140 tisíc korun).

Související obsah

​Celý turnaj startuje už v pátek v 19 hodin prvním kolem. Druhé kolo se odehraje v sobotu a čtvrtfinále, semifinále a finále v neděli. Kompletní program můžete sledovat živě na stanicích Nova Sport 2 a Voyo

Rozpis 1. kola:

D. Baggish – R. Joyce
J. Hughes – D. Chissnall
G. Mathers – D. Heta
H. Puha – D. van Duijvenbode
L. Gates – D. Petersen
F. Sharrocková – P. Wright
M. Campbell – V. Van der Voort
S. Whitlock – D. Noppert

Rozpis 2. kola:

D. Van den Bergh – D. Baggish/R. Joyce
G. Anderson – H. Puha/D. van Duijvenbode
M. van Gerwen – G. Mathers/D. Heta
J. Clayton – S. Whitlock/D. Noppert
G. Price – M. Campbell/V. van der Voort
J. Cullen – J. Hughes/D. Chisnall
M. Smith – F. Sharrocková/P. Wright
J. Wade – L. Gates/D. Petersen

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události