Fotbal

Sparťanky čeká boj o Ligu mistryň na Letné. AS Řím je hratelný, věří hráčky

Poslední překážka zbývá zdolat fotbalistkám Sparty v cestě za vysněnou skupinovou fází Ligy mistryň. Už ve středu v 18:30 se hráčky pražského klubu postaví italskému AS Řím a zápas odvysílá kanál Nova Sport 1. Sparťanky si dokonce středeční domácí mač zahrají na hlavním stadionu na Letné. Odveta je na programu příští čtvrtek.

Ačkoli družstvo čelí těžké překážce, zbraně rozhodně předem neskládá. "AS Řím bude silný soupeř, ale věříme, že hratelný a že uhrajeme dobrý výsledek. Půjdeme se o vítězství poprat. Jsme natěšené, tím spíš, že budeme hrát na hlavním stadionu na Letné. Tyto zápasy hrajeme jednou ročně, takže jsou pro nás nejdůležitější a nejprestižnější. Máme motivaci se dostat do hlavní skupiny a pak co nejdál to půjde," zavelela záložnice Eliška Sonntagová, která byla hostem ve Snídani.

Spolu s ní do studia dorazil i trenér Martin Masaryk. "Postup by Spartě přinesl velkou prestiž. Dostat se do skupinové fáze Ligy mistryň je velký krok pro ženský fotbal. Také za to klub získá finanční ohodnocení, které je v této fázi velmi zajímavé. A také dalších šest skvělých utkání s evropskými týmy," prohlásil kouč.

Související obsah

A kudy vede přes AS Řím cesta? "Nemají žádnou velkou osobnost, ale celý tým je kompaktní a dobře poskládaný. Mají v družstvu zajímavé hráčky a my si musíme dát pozor na každou z nich. Připravuji děvčata tak, aby zvládla jednotlivé herní situace. Aby na hřišti byla kompaktní a nebezpečná směrem do ofenzivy. Věříme, že ukážeme naši kvalitu," nastínil Masaryk.

I když ženský fotbal zatím zdaleka nedosahuje popularity toho mužského, situace se každým rokem zlepšuje. "V posledních letech nabírá v Česku vysokou úroveň," řekl trenér sparťanských žen. "Podmínky pro ženy se každým rokem zlepšují, je to rozhodně lepší, než to bývávalo. Jde to nahoru, i když ne takovým tempem, jakým bychom si přály. Doufáme, že zájem bude stoupat i u diváků," přidala se Sonntagová.

Související obsah

Podle české středopolařky to prý ale není jediný rozdíl oproti mužům. Další spatřuje například v simulování. "U žen je to jinak, podle mě vydrží víc. Co mám šanci vidět, tak chlapi jsou takové bolístky, nebo minimálně na hřišti to tak dělají. V tomhle je ženský fotbal tvrdší," rýpla si na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události