MMA

Odveta s Teixeirou je výzva. Chci jej překonat ve všem, burcuje Procházka

Odveta s Teixeirou je výzva. Chci jej překonat ve všem, burcuje Procházka
Jiří Procházka | Zdroj: TV Nova

Svůj sen si splnil a pás šampiona nejlepší MMA organizace světa UFC se mu povedlo získat. Blíží se však období, kdy bude muset bojovník Jiří Procházka titul obhájit. Jako nejpravděpodobnější se zatím jeví odveta s Gloverem Teixeirou, kterému pás sebral. O tom, proč se Procházka rozhodl právě takto, a také o jiných věcech promluvil v pořadu 1:1 Sport Show.

Možností bylo více, jako reálný se jevil třeba česko-polský souboj s Janem Blachowiczem, nakonec to ale opravdu vypadá na odvetu s brazilským veteránem, jehož Procházka v prvním vzájemném souboji uškrtil. "Impuls k odvetě přišel ze strany UFC, pro kterou je tento zápas zajímavý. A lidé ho chtějí vidět. Řekl jsem: 'Proč ne?' A souhlasil jsem. Navíc dobře věděli, že jsem se svým titulovým duelem nebyl spokojený, což jim hrálo do karet," povídal Procházka.

Českému samuraji tak dává další střetnutí největší smysl. "Nahecoval jsem se a položil jsem si otázku, co je pro mě opravdová výzva. Tou je překonat tohoto člověka ve všech rovinách. Jak wrestling, tak zem, tak postoj. A v zápase dominovat. Nikdo z ostatních zápasníků není na takové úrovni ve všech věcech jako Glover. Možná tam jsou lepší postojáři, ale nikdo není tak komplexní bojovník s takovým nastavením mysli, které jsem dosud neviděl. Nad takovým člověkem bych rád zvítězil čistě, jasně a bude mi ctí dát mu příležitost. První souboj byl totiž buď panna, nebo orel," připustil.

Související obsah

Do UFC se Procházka vydal už v lednu 2020, ale nabídky měl již podstatně dřív, když zápasil v japonském Rizinu. Trpělivost se mu však vyplatila. "V Rizinu mi tenkrát zbývaly tři nebo čtyři zápasy a já si říkal, tak už pojďme. V té době jsem ještě ani neměl v Japonsku titul. Musím poděkovat trenérům, protože mě nabádali k tomu, abych ještě zůstal, udělal titulový zápas a měl nějakou světovou pozici. A pak mohu jít do UFC a udělat pořádné tornádo. Vydržet bylo docela těžké, protože jsem již měl nabídku," vzpomínal Procházka.

Dnes je ztělesněním pravého sportovce a veškerou svoji energii směřuje do tréninků a zápasů proti svým soupeřům. Ne vždy tomu tak ale bylo. Procházka si prožil divoké časy, pral se na diskotékách a dělal vylomeniny. To vše předtím, než se vydal na dráhu MMA a za svůj přijal samurajský kodex bušidó. "Jednou jsem sousedům rozbil okno a pak jsem to jen zatloukal," popisoval devětadvacetiletý rodák z Hostěradic jeden ze svých průšvihů, kterým se dnes již vyhýbá.

Podívejte se na upoutávku epizody pořadu 1:1 Sport Show s Jiřím Procházkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události