Motorsport

Hamiltonovi se nedaří, pomůže mu ve výkonech moderní postel?

Hamiltonovi se nedaří, pomůže mu ve výkonech moderní postel?
Zdroj: profimedia.cz

Jezdcům formule 1 ze stáje Mercedes se letos vůbec nedaří. Nemají ani jednu výhru. Rozhodli se pro netradiční řešení. Vyzkouší novou hi-tech postel, která jim má pomoci konečně zvítězit v letošním seriálu formule 1.

Noční můry, které má Lewis Hamilton z této sezony, v níž nevyhrál ani jeden závod, mu pomůže zahnat nová postel. Matrace s nejmodernějšími senzory za 2 100 liber (téměř 60 tisíc korun) monitoruje srdeční tep, dýchání, pohyb a reguluje tělesnou teplotu, což přináší lepší spánek a odpočinek během noci.

Vynálezce této matrace a bývalý lyžař Matteo Franceschetti říká, že je to jako spát na stetoskopu. Jeho firma Eight Sleep tvrdí, že tyto postele zlepšují kvalitu spánku o 32 % a o 19 % zvyšují míru regenerace. Speciální matraci využívá již přes 200 sportovců, včetně hráčů amerického fotbalu nebo basketbalu. Spaní na této matraci by mělo přinést i lepší reakční dobu jezdce a mělo by snižovat stres. Franceschetti dokonce tvrdí, že v budoucnu bude jeho postel zachraňovat životy. "Myslíme si, že za pět let umožní naše technologie sken celého těla. Jako byste měli doma magnetickou rezonanci," dodává zakladatel firmy.

Související obsah

​Mercedesu se v letošní sezoně nedaří. Sedminásobný vítěz seriálu formule 1 Lewis Hamilton nevyhrál ještě ani jeden závod. Vítězství stáji nepřinesl ani jeho týmový kolega George Russell. Proto Mercedes hledá všemožné prostředky, jak konečně zvítězit. Věří, že rozhoduje každý detail. I kvalitní spánek. Hamiltonův trenér říká: "Spánek je jeden z nejdůležitějších faktorů pro dobrý výkon, hlavně pro náš sport. Hodně cestujeme a závodíme po celém světě. V různých časových pásmech."

Letos se Hamiltonovi nepodařilo vyhrát žádný závod. Poslední titul, který získal, byl ten rytířský:

TN.cz, Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události