šipky

Startuje šipkařské World Grand Prix. Titul obhajuje Jonny Clayton

Startuje šipkařské World Grand Prix. Titul obhajuje Jonny Clayton
Jonny Clayton s trofejí pro vítěze World Grand Prix | Zdroj: Profimedia

Už v pondělí startuje další ročník šipkařského turnaje World Grand Prix, který se opět uskuteční v anglickém Leicesteru. Na turnaji se představí 32 špičkových hráčů. Titul z loňska obhajuje Jonny Clayton. Kompletní program můžete opět sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

Turnaj bude probíhat v Morningside Areně v anglickém Leicesteru. Startovat na něm bude 32 hráčů, 16 z nich vzešlo z žebříčku PDC Order of Merit a dalších 16 se kvalifikovalo. Hned 30 z těchto šipkařů startovalo také na World Matchplay. Titul z loňského roku obhajuje Jonny Clayton, který ve finále porazil kolegu Gerwyna Price 5:1 na sety. Ani ten na prestižním turnaji nebude chybět. Představí se také hvězdy jako Peter Wright, Michael van Gerwen, Michael Smith nebo James Wade. Právě Nizozemec van Gerwen je nejúspěšnějším šipkařem turnaje, který ho dokázal vyhrát hned pětkrát. Prvních osm hráčů z žebříčku je nasazených.

Formát turnaje je specifický. Tradičně se bude hrát klasickým pavoukem, ale o vítězi nebudou rozhodovat legy, nýbrž sety. K výhře v setu potřebuje hráč uhrát tři legy. Specifický je také začátek zápasu, kdy šipkaři musí do hry vstoupit doublem, tedy trefeným dvojnásobkem. První kolo se hraje na dva vítězné legy, druhé kolo a čtvrtfinále na tři, semifinále na čtyři a finále na pět.

Související obsah

​A o co se hraje? Kromě cenné trofeje také o pořádné peníze. Celkové prize money turnaje je 600 tisíc liber (16,9 milionu korun). Vítěz obdrží 120 tisíc liber (3,3 milionu korun), finalista si odnese 60 tisíc liber (1,7 milionu korun), semifinalisté 40 tisíc liber (1,1 milionu korun), čtvrtfinalisté 25 tisíc liber (704 tisíc korun), za druhé kolo obdrží šipkaři 15 tisíc liber (422 tisíc korun) a za první kolo hráčům přijde 7 500 liber (311 tisíc korun).

Kompletní program, který startuje v pondělí ve 20:10, můžete sledovat opět živě na Nova Sport 2 a Voyo.

Program 1. kola (pondělí):

C. Rydz – K. Ratajski
B. Dolan – S. Bunting
C. Dobey – L. Humphries
D. Van den Bergh – D. Chisnall
J. Clayton – D. van Duijvenbode
P. Wright – K. Huybrechts
M. van Gerwen – G. Anderson
J. de Sousa – A. Lewis

Program 1. kola (úterý):

M. Razma – R. Searle
R. Smith – A. Gilding
D. Noppert – G. Clemens
J. Cullen – D. Heta
R. Cross – D. Gurney
J. Wade – M. Lukeman
G. Price – M. Schindler
M. Smith – N. Aspinall

Program turnaje:

1. kolo – 3. a 4. října
2. kolo – 5. a 6. října
čtvrtfinále – 7. října
semifinále – 8. října
finále – 9. října

Price v nedávné době ovládl World Series of Darts Finals:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události