Fotbal

Smutná zpráva z Německa. Bývalý trenér bundesligových mistrů má rakovinu

Smutná zpráva z Německa. Bývalý trenér bundesligových mistrů má rakovinu
Bývalý trenér Christoph Daum | Zdroj: Profimedia

Bývalý trenér Stuttgartu Christoph Daum, který slavný celek dovedl v roce 1992 k bundesligovému titulu, oznámil na svých sociálních sítích, že onemocněl rakovinou. A to již podruhé.

"Milí fotbaloví fanoušci, chtěl bych vám něco sdělit. Bohužel jsem se v posledních měsících musel stáhnout z očí veřejnosti, protože mi při rutinní prohlídce byla diagnostikována rakovina," stojí v úvodu Daumova prohlášení. "Od té doby jsem ale v nejlepších rukou a léčba zatím funguje velmi dobře," přidal optimistický výhled osmašedesátiletý bývalý kouč.

"Znáte mě, jsem bojovník a i této výzvě budu čelit optimisticky a s vypětím všech sil. Proto, prosím, respektujte, že nyní potřebuji soukromí, abych se co nejdřív uzdravil. Mám velkou radost z vašich pozitivních zpráv a děkuji vám za podporu. Mohu vám všem ale poradit. Jděte včas na vyšetření rakoviny," doplnil na závěr rodák ze Cvikova.

https://www.instagram.com/p/Cj-IzWvMBvX/

Daum už v minulosti s rakovinou jednou bojoval. Dvě operace kvůli rakovině kůže podstoupil v roce 2011 a lékaři mu tehdy odstranili skvrny na břichu a hrudníku.

Související obsah

​Mimo bundesligového titulu se Stuttgartem má Daum i tři ligové triumfy z Turecka. Jeden získal s Besiktasem a dva s Fenerbahce. Jako trenér působil ještě v Kolíně nad Rýnem, Leverkusenu, Austrii Vídeň, Frankfurtu, Bruggách, Bursasporu a v rumunské reprezentaci. Právě Rumunsko bylo jeho poslední štací, kde skončil v roce 2017.

​Rakovinou trpí také fotbalista Borussie Dortmund Sébastien Haller:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události