Hložek první asistencí v Bundeslize pomohl Leverkusenu pouze k remíze

Adam Hložek sice v Bundeslize stále neskóroval, ale v dresu Leverkusenu zapsal první asistenci, kterou pomohl k remíze s Wolfsburgem 2:2. Zastřílel si Dortmund, který deklasoval Stuttgart a uspěl také Bayern, jenž vyhrál 2:0 v Hoffenheimu.

Leverkusen měl v souboji s Wolfsburgem první obrovskou šanci v 10. minutě, kdy se k pokutovému kopu postavil Diaby, ale branku minul. Gól tak přišel o sedm minut později. Adam Hložek vyslal do samostatného úniku Moussu Diabyho, který následně prostřelil hostujícího gólmana. Wolfsburg ale vyrovnal po vlastním gólu Roberta Andricha. Hosté se dostali ve druhé půli do vedení 2:1, když penaltu proměnil Maximilian Arnold. Na konečných 2:2 srovnal Jeremie Frimpong. Patrik Schick kvůli problémům s přitahovačem svalu nebyl vůbec na soupisce.

Z výhry 2:0 na hřišti Hoffenheimu se raduje Bayern Mnichov, který o svém triumfu rozhodl už v prvním poločase. Nejprve se po rohovém kopu trefil Jamal Musiala a o dvě minuty později přidal druhý zásah tvrdou střelou Eric Choupo-Moting. Bavorský klub tak snížil manko na vedoucí Union Berlín na jediný bod, ale ten má zápas k dobru.

​V brance Augsburgu se v souboji s Lipskem objevil Tomáš Koubek, který málem dotáhl svůj tým k překvapivému vítězství. Jeho tým vedl ještě v 73. minutě 3:0, ale nakonec se zrodila remíza 3:3. Ve hře byl i další český gólman. Za Brémy opět chytal Jiří Pavlenka, ale jeho tým padl ve Freiburgu 0:2. S chutí si pak zastřílel Dortmund, jenž doma deklasoval Stuttgart 5:0.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Hoffenheimem a Bayernem Mnichov:

Sobotní výsledky 11. kola Bundesligy:

Augsburg – RB Lipsko 3:3 (1:0)
Branky: 34. Berisha (pen.), 51. Demirović, 64. Vargas – 73. Silva, 89. Nkunku, 90. Novoa.

Dortmund – Stuttgart 5:0 (3:0)
Branky: 2. Bellingham, 13. Süle, 44. Reyna, 53. Bellingham, 72. Moukoko.

Freiburg – Brémy 2:0 (0:0)
Branky: 56. Kübler, 80. Grifo (pen.).

Hoffenheim – Bayern 0:2 (0:2)
Branky: 18. Musiala, 38. Choupo-Moting.

Leverkusen – Wolfsburg 2:2 (1:1)
Branky: 17. Diaby, 76. Frimpong – 28. Andrich (vla.), 54. Arnold (pen.).