Světová jednička v Paříži končí. Před Turnajem mistrů odstoupila kvůli zranění

Ošetřovaný Carlos Alcaraz | Zdroj: Profimedia

Aktuální nejlepší hráč tenisového žebříčku Carlos Alcaraz odstoupil z posledního turnaje před Turnajem mistrů. Mladičký Španěl skrečoval v druhém setu čtvrtfinálového utkání v Paříži s Holgerem Runem. Trápí ho zranění v oblasti břicha.

Devatenáctiletý Alcaraz letos vyhrál US Open a stal se světovou jedničkou, jenže nyní je v ohrožení jeho premiérový start na Turnaji mistrů, který začíná už za 10 dní. Španěl už byl blízko prohře s Holgerem Runem, ale tiebreak druhé sady nakonec ani nezvládl dohrát.

První set vyhrál díky jednomu brejku Dán 6:3. V druhé sadě už si oba hráči udrželi všechny své servisy a šlo se do zkrácené hry. V ní vedl Rune 2:1, když přišel nejdůležitější moment zápasu. Alcaraz vyslal podání soupeři na tělo a udělal pár kroků k síti, Rune zareturnoval, ale Španěl na jeho úder nereagoval. Zranění ho limitovalo natolik, že už jen došel došel k síti, aby si se soupeřem podal ruku.

Ošetření si vyžádal Alcaraz už za stavu 6:5, ale chtěl ještě bojovat, během tiebreaku už ovšem pochopil, že to nemá smysl. Nyní má deset dní na to, aby se dal zdravotně do kupy, jelikož už 14. listopadu začíná Turnaj mistrů, na kterém by si Alcaraz mohl zahrát poprvé v kariéře.

​Holger Rune si na turnaji kategorie ATP 1000 v Paříži zahraje semifinále proti Kanaďanovi Augeru-Alliasimeovi. Druhou dvojici utvoří vítězové zápasů Djokovič – Musseti a Tsitsipas – Paul.

Tenisu se věnovala také Martina Šáchová, která se nakonec rozhodla pro karate a stala se v něm juniorskou vicemistryní světa: