Další sporty

Langer: Měli jsme skvělou partu, ale chyběla nám kvalita v zakončení

Langer: Měli jsme skvělou partu, ale chyběla nám kvalita v zakončení
Filip Langer | Zdroj: Martin Flousek / Český florbal

Filip Langer vybojoval s českou florbalovou reprezentací druhou medaili během dvou let. Po loňském bronzu z Helsinek přidal stříbro z Curychu. Po finálovém střetnutí se Švédskem byl hodně dojatý, smutný, emoce s ním cloumaly a objevily se i slzy. Přesto si druhého místa váží a věří, že tým je na dobré cestě k dalším úspěchům.

Chtěli jste zlato, nakonec je to "pouze" stříbro. Kde byl ve finále největší problém?

Utekl nám začátek. Byli lepší v zakončení. My jsme tam měli pár šancí, ale pak nás zase srazila zbytečná vyloučení. Oni dali z přesilovky dva góly a začátek byl prostě na prd. Druhá třetina byla mnohem lepší a vstoupili jsme do ní famózně. Měli jsme obrovský tlak. Od té doby to bylo poměrně vyrovnané utkání. Výborně jim zachytal gólman a měli výborně propracovanou obranu. My jsme neměli kvalitu v zakončení a chyběly nám lepší finální přihrávky.

V první třetině jste dostal trest na dvě plus deset minut. Co se tam stalo?

Haglund ležel na Hemim, já ho odstrčil a do mě strčil Sankell. Nebylo to nic vážného. Řekl jsem you are a pokračoval jsem slovem začínajícím na F a končícím na ING. Dál jsem nepokračoval. Rozhodčí si pak vymyslela, že jsem pokračoval slovem na I a končícím na T. Za to mi dala rozhodčí trest. Mi si pak i se Sankellem říkali, že tomu nerozumíme. Emoce k tomu patří a takových slov padne na hřišti spousta. Ona si vybrala zrovna tenhle moment. Byla to samozřejmě ode mě hloupost a bylo to na dvojku, ale na desítku fakt ne.

Ještě v úvodní části jste měl ke spoluhráčům proslov. Co jste jim tam říkal?

Věděl jsem, že tým je dole. Chtěl jsem kluky podpořit, protože se nám začátek opravdu nepovedl. Špatně jsme nabírali hráče a nejely nám vůbec nohy, z čehož pramenila ta vyloučení. Chtěl jsem tým hlavně nahecovat.

Související obsah

Po semifinále říkal Filip Forman, že vám Pavel Brus připravil skvělý plán na Švédy. Jak se vám ho dařilo plnit?

Obrana byla ze začátku opravdu špatná, ale nebylo to tím, že bychom byli špatně připravení. Nebyli jsme ani unavení. Nevím, čím to bylo. V útoku jsme si ale vytvářeli spoustu šancí, i když ze začátku to bylo vlažné. Z tribuny pak přišla zpráva, že máme málo naběháno, tak jsme do toho šlápli.

Hodně jste se emočně vydali v semifinále. Nemohlo to hrát roli i ve finále?

Určitě ne. Tým byl nastavený správně a hodně nás výsledek finále mrzí a štve. Šli jsme si pro zlato, které nemáme. Semifinále bylo jen součástí naší cesty.

Jak byste zhodnotil celý turnaj?

Blbé. Nemáme to, co jsme chtěli. Ale jsem obrovsky na náš tým hrdý. Byli jsme spolu poměrně krátce, přišel nový realizační tým, ale vybudovali jsme neskutečnou partu a skvělý tým. Herně jsme se hodně posunuli a máme na čem stavět. Je mi hodně smutno, že už v této partě spolu takhle asi nepojedeme.

Související obsah

Máte slzy v očích a je vidět, že s vámi cloumají emoce. Je to dané tou porážkou?

Je to tou partou a tím týmem. Všichni upozadili nějaké své individuální cíle a byli jsme neuvěřitelně semknutí. Pracujete s lidmi, které máte rádi, a navíc děláte to, co milujete. Stříbro samozřejmě bolí, ale bolí to, že cesta našeho týmu skončila.

Druhé místo je skvělý výsledek. Berete to zároveň jako povzbuzení do dalších let?

Jasně, je to tak. Je to obrovské povzbuzení.

Trenér Berka říkal, že jeho cílem je to, udělat z Čechů nejlepší tým na světě. Vypadá to, že jste na dobré cestě.

Určitě jsme. Jsou před námi dva roky práce a už teď se moc těším na další mistrovství světa. Těším se, až budu moct zase reprezentovat. Miluju tenhle sport, miluju naši partu a miluju, když můžu reprezentovat naši zemi. Pro mě je motivace jasná a myslím, že u ostatních kluků to nebude jiné.

Související obsah

Jaké bylo koukat na Švédy, jak zvedají pohár pro mistry světa?

Je to moment, který je plný emocí, ale jsou to emoce, které nechcete prožívat. Ale emoce jsou prostě součástí celého procesu.

V čem byla největší síla českého týmu? Byla to právě ta soudržnost?

Upřímnost. Řekli jsme si naprosto všechno, ať už to bylo hezké, nebo zlé. Naprosto jsme upozadili svá ega. Měli jsme v podstatě povinnost vždycky říct, když nás něco štve a neskrývat to v sobě. To byl klíč k dobré partě, kterou jsme si vytvořili a věřím, že to bude pokračovat.

Vypadá to, že jste si skvěle sedli i s realizačním týmem.

Odvedli neuvěřitelnou práci. Oni byli třeba do čtyř do rána u videa a vždycky nám připravili skvělé materiály. Skvěle nás připravil také kondičák Honza Hajný. Celý realizák fungoval naprosto skvěle. Oni jsou stejní blázni jako my.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události