šipky

Skot Soutar zaskočil soupeře z top desítky. Postupují i Aspinall s van Gerwenem

Skot Soutar zaskočil soupeře z top desítky. Postupují i Aspinall s van Gerwenem
Šipkař Alan Soutar v akci | Zdroj: profimedia.cz

Grand Slam of Darts ve čtvrtek večer pokračoval druhou části osmifinále. Do dalších bojů play-off dle očekávání postoupil Nathan Aspinall, Michael van Gerwen a překvapivě šipkař až z páté desítky žebříčku Alan Soutar.

Aspinall se v osmifinále potkal se 38. hráčem žebříčku Jermainem Wattimenaem. Šlo už o šesté vzájemné střetnutí a Angličan znovu potvrdil stoprocentní bilanci. Aspinall si vypracoval vedení 5:1 a dobře rozjetý zápas i přes závěrečné obtíže dotáhl do vítězného konce 10:6. Roli favorita potvrdil i Michael van Gerwen. Třetímu muži světového žebříčku ale byl Josh Rock, který je mimo top padesátku, vyrovnaným soupeřem. Mightyho Mikea trápil průměrem 103,93 a nakonec odešel s úctyhodným výsledkem 8:10. Naopak devátého Jonnyho Claytona zaskočil Alan Soutar. Skot na 34. příčce žebříčku vyhrál 10:8. Stejným poměrem porazil Luke Humphries Rosse Smithe. 

Související obsah

Čtvrtfinálové dvojice jsou tedy následovné – Michael van Gerwen se utká s Lukem Humphriesem, Nathan Aspinall se postaví Alanu Soutarovi, Gerwyna Price vyzve Raymond van Barneveld a čtvrtfinále uzavře Joe Cullen s Michaelem Smithem.

Výsledky čtvrtečního play-off:

N. Aspinall - J. Wattimena 10:6

J. Clayton - A. Soutar 8:10

M. van Gerwen - J. Rock 10:8 

L. Humphries - R. Smith 10:8

Josh Rock zavřel proti Michaelu van Gerwenovi devítku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události