Hokej

NHL na Nova Sport: Rozjetí Devils sní o 12. výhře v řadě, proti bude Ottawa

Je sobota, a to znamená další evropský zápas týdne v krásný čas pro fanoušky mimo USA a Kanadu. Do akce půjdou hokejisté Ottawy Senators a New Jersey Devils. První jmenovaní si budou chtít zlepšit formu, naopak hosté budou chtít natáhnout neuvěřitelnou vítěznou sérii. Speciální předzápasové studio začíná v 18:45 na stanici Nova Sport 2.

New Jersey Devils (14-3-0) mají neskutečnou formu. Tým, který se v posledních letech nacházel spíše na dně tabulky NHL, je po 17 zápasech na druhém místě celé NHL. Ďáblům vyrostli mladí hráči, protože kostra týmu je již pár sezon velmi podobná. Týmu z Newarku nicméně pomohli noví hráči, do této sestavy patří například český brankář Vítek Vaněček.

Devils mají aktuálně 11 výher v řadě a útočí na historické rekordy. Naposledy si hokejisté New Jersey poradili s Torontem, na jeho ledě vyhráli v prodloužení 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je švédský útočník Jesper Bratt (17 utkání, 22 bodů), v závěsu jsou Jack Hughes (17 utkání, 19 bodů) a Nico Hischier (16 utkání, 18 bodů).

Související obsah

​Ottawa Senators (6-9-1) se nachází v opačné situaci. Kanadský tým v létě výborně posílil útok, ale nejspíše zapomněl na obranu a brankoviště. Senátoři v posledních deseti zápasech prohráli hned osmkrát a aktuálně se nachází na předposledním místě Východní konference. 

Naposledy si Ottawa zlepšila náladu, doma porazila podobně tápající Buffalo (4:1). Produktivitě vládne Brady Tkachuk (16 utkání, 21 bodů), hned za ním je Němec Tim Stützle (16 utkání, 17 bodů). Stejný bodový rekord má na svém kontě také Claude Giroux. 

Související obsah

​Poslední vzájemné utkání se hrálo před osmi dny v New Jersey, tehdy Ďáblové vyhráli v prodloužení. Rozhodla nakonec branka Nica Hischiera, v utkání si oba celky vyzkoušely vedení. New Jersey vedlo hned dvakrát. 

New Jersey Devils – Ottawa Senators 4:3pp. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Tatar (Hughes, Siegenthaler), 19. Hischier (Marino, Graves), 23. Wood (McLeod, Bastian), 65. Hamilton (Hughes, Hischier) – 13. Pinto (Giroux, Sanderson), 14. Hamonic (Kastelic, Watson), 42. Pinto (Batherson)

Předzápasové studio startuje na stanici Nova Sport 2 a Voyo v 18:45. Exkluzivním hostem bude bývalý brankář Ottawy Martin Prusek, kterého již tradičně doplní Slavomír Lener. Moderátorem bude Roman Jedlička. Komentářem vás provedou Tomáš Borovec a Matúš Mažec. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události