MMA

Byla odtajněna finálová desítka Sportovce roku: Vyhrát může i Procházka

Byla odtajněna finálová desítka Sportovce roku: Vyhrát může i Procházka
Jiří Procházka | Zdroj: TV Nova

Anketa Sportovec roku zná kompletní výsledky 1. kola a je tak jasná finálová desítka. O vítězství zabojuje MMA zápasník Jiří Procházka, hokejista David Pastrňák nebo oštěpařka Barbora Špotáková. Opět se bude soutěžit i mezi kolektivy.

Ve finálové desítce mezi jednotlivci jsou hned čtyři osobnosti, které v minulosti vyhrály. Dohromady jim patří dokonce sedm triumfů. Třikrát kralovala Martina Sáblíková (2007, 2009, 2010), Barbora Špotáková dvakrát (2008, 2012), Ester Ledecká zvítězila v roce 2018 a David Pastrňák v roce 2020.

Dva sportovci z nejlepší desítky se do finále dostali vůbec poprvé. Výš nikdy nebyl Jiří Procházka ani Vít Přindiš. Mezi nejlepší desítku se tentokrát nedostal loňský vítěz, judista Lukáš Krpálek. Trojnásobný vítěz ankety nezískal ani bod.

Mezi favority patří olympijské medailistky. Ester Ledecká vybojovala zlato v paralelním obřím slalomu, Martina Sáblíková skončila třetí v závodě na 5 000 metrů. Procházka se zase stal prvním Čechem, který získal titul ve slavné UFC.

Související obsah

Mezi kolektivy najdeme tři medailové celky. Florbalisté vybojovali stříbro na nedávném mistrovství světa, bronz patří českým hokejistům a hokejistkám. Ty se navíc vůbec poprvé v historii probojovaly na olympijské hry.​

JEDNOTLIVCI

Markéta Davidová (biatlon)
Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková (tenis)
Ester Ledecká (snowboarding, lyže)
Adam Ondra (sportovní lezení)
David Pastrňák (hokej)
Jiří Procházka (MMA)
Vít Přindiš (vodní slalom)
Martina Sáblíková (rychlobruslení)
Barbora Špotáková (atletika)
Jakub Vadlejch (atletika)

KOLEKTIVY

Florbal – reprezentace ČR muži
Hokej – reprezentace ČR muži
Hokej – reprezentace ČR ženy

​Procházka měl v prosinci obhajovat titul, ale ošklivě se zranil:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události