Fotbal

Prý už je to jistota. Ronaldo podepíše pohádkovou smlouvu v Saúdské Arábii

Prý už je to jistota. Ronaldo podepíše pohádkovou smlouvu v Saúdské Arábii
Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Je hotovo. Al-Nassr podle zákulisních zpráv světových médií dotáhl vymodlený přestup Cristiana Ronalda, a hvězdný Portugalec by tak měl od ledna hrát v Saúdské Arábii. K podpisu smlouvy ale údajně dojde až první den nového roku. V exotické destinaci si prý CR7 vydělá pohádkové peníze. Ročně by si měl Ronaldo přijít skoro na pět miliard korun.

Přestupová sága je u konce. Alespoň podle španělského listu Marca. Cristiano Ronaldo se prý totiž definitivně domluvil se saúdskoarabským klubem Al-Nassr, jehož barvy bude hájit od nového roku.

Smlouvu by měl sice podepsat až 1. ledna 2023, obě strany už si však údajně plácly. A nic tedy nebrání tomu, aby se Ronaldo připojil k týmu, kde by si měl ročně vydělat až 173 milionů liber, tedy asi 4,9 miliardy korun.

Plat sice začíná na 86 milionech liber (přibližně 2,4 miliardy korun), zahrnuje ale další dohody v podobě reklamních a sponzorských smluv, díky kterým by se měl vyšplhat k pěti miliardám. 

Ronaldo si hledal nové angažmá od léta. Už tehdy začaly prosakovat informace, že je u United nespokojený. O hráče se začaly zajímat různé kluby, část z nich ale boj o CR7 vzdala kvůli vysokým finančním nárokům hvězdného fotbalisty, část o jeho služby nakonec nestála.

Související obsah

​Dění následně rozhýbaly Portugalcovy kontroverzní výroky na adresu klubu a obě strany se domluvily na ukončení spolupráce. Al-Nassr fotbalovou superstar lanařil dlouho a teď sklízí ovoce své trpělivosti. 

Ronaldo tak sice nemíří do věhlasného klubu, přesto má mužstvo v zádech řadu úspěchů. Devětkrát vyhrálo nejvyšší domácí soutěž, naposledy v roce 2019. V letech 2020 a 2021 sice nezískal Al-Nassr mistrovský titul, opanoval ale Saúdskoarabský superpohár. V jeho dresu už působí třeba David Luiz či Vincent Aboubakar. 

Ronaldo se teď soustředí na MS v Kataru. Takhle málem vstřelil branku, míče se ale nakonec nedotkl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události