Tenis

Slavný Federer toužil navštívit Wimbledon. Ochranka ho nechtěla pustit

Slavný Federer toužil navštívit Wimbledon. Ochranka ho nechtěla pustit
Tenista Roger Federer | Zdroj: profimedia.cz

Hodně zvláštní situaci prožil tenisový velikán Roger Federer. 41letý bývalý hráč se totiž v pořadu The Daily Show podělil o zábavnou historku, kdy mu byl zakázán vstup do tenisového areálu Wimbledon v Londýně. Tedy na místě, kde získal rekordních osm titulů.

Slavný Roger Federer byl hostem amerického pořadu The Daily Show, kde se rozpovídal o své nedávné příhodě, která se mu stala v Londýně. Švýcarský tenista sem zamířil z Japonska, aby navštívil místního doktora, který mu pomáhá s vyléčením stále pochroumaného kolena. 

Před cestou domů zbyl tenisovému velikánovi ještě čas, a švýcarský tenista se tak rozhodl, že navštíví tenisový areál ve Wimbledonu, kde si chtěl dát šálek čaje.

Jenže před vstupem do dějiště slavného turnaje se 41letý bývalý tenista setkal se skutečně přísnou strážkyní areálu, která nechtěla Federera pustit dovnitř, jelikož u sebe osminásobný vítěz neměl členskou kartu. 

Související obsah

"Když vyhrajete Wimbledon, stanete se automaticky členem. Takže jsem řekl: 'Ne, nemám svou členskou kartu, ale jsem členem a jen mě zajímá, jak se dostanu dovnitř,' a ona řekla: 'Jo, ale musíš být členem'," vysvětloval Roger Federer, který nakonec použil i metodu, ke které se odhodlává málokdy. 

"Naposledy se na ni podívám a řeknu: 'Tento turnaj jsem vyhrál osmkrát. Prosím, věřte mi, jsem členem'," dodal Roger Federer s tím, že mu bylo špatně z toho, co řekl, jelikož se nerad vychloubá a používá svoje jméno k nějaké protekci. "Když jsem řekl, že jsem vyhrál Wimbledon osmkrát, na zlomek sekundy jsem si nebyl jistý, jestli to nebylo náhodou sedm," smál se v pořadu dvacetinásobný grandslamový vítěz. 

Nicméně neoblomná paní ho nakonec stejně nepustila a švýcarský tenista tak musel využít jiný vstup, kde už ho její kolegové přivítali s otevřenou náručí, vyfotili se s ním a pustili ho dovnitř, celá historka tak měla šťastný konec. Při odchodu z areálu ho prý dokonce napadlo, že by využil vchod s neoblomnou paní, aby jí zamával a ukázal, že dovnitř se dostal.

​Roger Federer se naposledy představil na tenisovém Laver Cupu, kde následně ukončil svou bohatou kariéru: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události