šipky

Šipkař Smith je i nadále suverénní. Ovládl premiérový turnaj v Bahrajnu

Michael Smith | Zdroj: Profimedia

Letos poprvé se v Bahrajnu odehrál turnaj World Series of Darts. Premiérovým vítězem se stala světová jednička Michael Smith, který ve finále porazil Gerwyna Price 8:6. 32letý Angličan tak potvrdil skvělou formu, kdy v listopadu loňského roku vyhrál Grand Slam of Darts a na začátku toho letošního mistrovství světa.

Ve čtvrtek splnili všichni favorité svoji roli, a tak mohli diváci v Bahrajnu vidět o den později ty nejlepší hráče. Už ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučila světová dvojka Peter Wright, který prohrál s Robem Crossem 5:6, přestože dokázal srovnat z 2:5, ale závěrečný leg na svém podání nezvládl. Společně s Crossem postoupili do semifinále Gerwyn Price, Raymond van Barneveld a čerstvý mistr světa Michael Smith.

V semifinále platil Michael Smith za velkého favorita, ale zkušený Barneveld s ním svedl velmi vyrovnaný souboj. O vítězi rozhodl jediný brejk, který se povedl světové jedničce. Oba hráči se prezentovali také vysokými průměry na tři šipky, kdy Smith atakoval stobodovou hranici. Společně s ním postoupil loňský vítěz World Series of Darts Finals Gerwyn Price.

​Ve finále potvrdil Michael Smith skvělou formu. Za stavu 2:2 vzal Priceovi poprvé podání a to ve zbytku zápasu zopakoval ještě dvakrát. Dostal se do vedení 7:3, díky čemuž byl pouhý jeden leg od vítězství. Velšan sice dokázal utkání zdramatizovat, když snížil na 6:7, ale v poslední hře si už Smith podání udržel a stal se vítězem premiérového turnaje World Series of Darts v Bahrajnu.

M. Smith –⁠ G. Price 8:6

Michael Smith se na začátku roku stal poprvé v kariéře mistrem světa, a zároveň světovou jedničkou: