šipky

Sedláček se na Q-School dostal do finále. Kartu nezískal, ale je blízko

Sedláček se na Q-School dostal do finále. Kartu nezískal, ale je blízko
Karel Sedláček | Zdroj: Profimedia

Velký krok směrem k profesionální kartě udělal český šipkař Karel Sedláček. Na druhém hracím dnu Q-School došel až do finále a získal důležitých pět bodů. Tři legy ho dělily od toho, aby se stal profíkem, ale na to si bude muset ještě počkat minimálně do soboty. Přesto je aktuálně na páté pozici, mezi hráči, kteří si kartu nezajistili vítězstvím v celém herním dni. Mezi profesionály postoupí první desítka.

Do prvního kola nastoupila pětice Čechů, ale pouze Karel Sedláček si vystřílel postup do druhého kola. Kousal také Vítězslav Sedlák, který ale nakonec v rozhodujícím legu padl a nenapodobil čtvrteční druhé kolo. 

Následně šel Zlej Kája na Chorvata Rešetara, kterého jasně porazil, a měl navíc mnohem lepší průměry. První větší problémy přišly ve třetím kole, kde šel Sedláček na přemožitele Alexandera Maška – Roye van de Griendta. Český šipkař prohrával již 0:3 a nevypadalo to dobře. 

Sedláček se ale zvedl a snížil na 2:3, nicméně Nizozemec opět utekl do vedení dvou legů. Poté ale van de Griendt začal hrát špatně a Karel toho využíval. Zápas čtyřmi legy v řadě otočil a postoupil mezi šestnáct nejlepších.

Související obsah

​Ve čtvrtém kole čekal další Nizozemec Jelle Klaasen. Sedláček začal lépe a vedl 2:0 a po zbytek utkání si držel vedení o dva legy. V jednu dobu vedl dokonce 5:2, ale Klaasen se vrátil do zápasu dvěma legy v řadě. V tom posledním měl ale Evil Charlie průměr na hodnotě 107.

Ve čtvrtfinále čekal na Karla Sedláčka Belgičan Neyens, který s českou dvojkou sehrál velmi dobrý zápas. Nakonec nervy drásající duel plný brejků zvládl Sedláček poměrem 6:4, zapsal čtvrtý bod v tabulce o kartu a postoupil už do semifinále. 

Tam čekal Maik Kuivenhoven, který v průběhu turnaje měl průměry kolem stovky, a Karla nečekalo nic jednoduchého. Oba hráči hráli vyrovnaně a nikdo nešel do vedení o dva legy, to se stalo až v osmém legu, kdy šel Sedláček do vedení 5:3. Kuivenhoven ale srovnal a rozhodovalo se v posledním legu, ve kterém český šipkař podával. 

Související obsah

​V tom ale Sedláček ukázal svou extra třídu a zavíral v době, kdy měl soupeř ještě 229 bodů. Evil Charlie měl průměr 115 a zavřel přes double 16. Od profesionální karty ho dělil jediný zápas, ve finále šel na Australana Cadbyho. 

Začal brejkem, když zavřel 78, a ten potvrdil také svým podáním. Následně ale Cadby již podání neztratil, a pak Sedláčka dokonce zvládl brejknout, a tak se za stavu 2:2 hrálo takřka od začátku. Karel Sedláček ale byl v ten moment trochu z formy a neházel velká čísla. 

Cadby utekl do vedení 3:2, ale Evil Charlie si následně udržel servis a srovnal na 3:3. Dramatický zápas pokračoval, ale Cadby se dostal do velké výhody. Potvrdil svůj servis, Sedláčka i díky jednomu maximu brejknul a podával na zisk profesionální karty. 

Související obsah

​To se nakonec potvrdilo a Australan tak získal profesionální kartu. Sedláček sice prohrál, ale udělal velký krok k tomu, aby se profesionálem nakonec stal. Aktuálně má pět bodů a je na pátém místě z deseti, kteří kartu získají. Australan měl průměr na 101.

Výsledky českých šipkařů ve druhé fázi Q-School, 2. hrací den: 

Finále: 

Corey Cadbey – Karel Sedláček 6:3 (101,13-92,95)

Semifinále: 

Karel Sedláček – Maik Kuivenhoven 6:5 (87,95-90,25)

Čtvrtfinále: 

Karel Sedláček – Kenny Neyens 6:4 (95,80-94,01)

Top 16:

Karel Sedláček – Jelle Klaasen 6:4 (95,43-91,12)

Top 32:

Karel Sedláček – Roy van de Griendt 6:4 (97,66-89,98)

Top 64: 

Karel Sedláček – Neven Rešetar 6:2 (91,69-81,48)

Top 128: 

Daniel Klose – Jiří Brejcha 6:4 (91,67-80,45)
Francois Schweyen – Vítězslav Sedlák 6:5 (84,42-89,32)
Karel Sedláček – Remo Mandiau 6:1 (93,40-76,97)
Roy van de Griendt – Alexander Mašek 6:1 (93,40-89,65)
Derk Telnekes – Tomáš Houdek 6:2 (87,22-78,73)

Karel Sedláček předváděl dobré výkony na posledním MS: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události