Lehečkovu jízdu ukončil ve čtvrtfinále Tsitsipas. Kvůli zranění končí i Korda

Slavící tenista Stefanos Tsitsipas
Slavící Stefanos Tsitsipas | Zdroj: Profimedia

Jiří Lehečka na Australian Open prožil průlomový turnaj, když postoupil až do čtvrtfinále, ale v něm mu vystavil stopku třetí nasazený hráč Stefanos Tsitsipas, jenž českého tenistu přehrál ve třech setech. Americký tenista s českými kořeny Sebastian Korda si osobní maximum na grandslamu nevylepší. Ve čtvrtfinále Australian Open skrečoval ve třetím setu, trápilo ho zranění zápěstí.

Lehečka překvapil už v prvním kole, kde proti nasazenému Čoričovi zaznamenal první grandslamovou výhru, a poté najel na vlnu vítězství, když postupně prošel i přes Eubankse, Norrieho a Augera-Alliasimea. Ve čtvrtfinále už byl ale nad jeho síly čtvrtý hráč žebříčku Stefanos Tsitsipas.

Řek za celý zápas neztratil ani jedno své podání a jelikož v první a třetí sadě dokázal Lehečkovi jeden servis vzít a ve druhém setu vyhrál zkrácenou hru, postoupil vcelku rychle ve třech setech.

21letý Čech si ale i tak díky životnímu turnaji výrazně polepší v žebříčku. Na turnaj šel v pozici 71. hráče světa a v průběžném žebříčku poskočil už na 39. pozici. Na Tsitsipase čeká v semifinále Rus Chačanov.

​Sebastian Korda se poprvé v kariéře dostal do čtvrtfinále tenisového grandslamu, o čtyřku nejlepších se utkal s Rusem Chačanovem. První set nabídl ztracená podání obou tenistů a nakonec se šlo až do tiebreaku, kde zvítězil 7:5 Chačanov.

Následně to šlo s americkým tenistou, který má ale české rodiče, z kopce. Ve druhé sadě uhrál tři gemy a prohrával již 0:2. Mezitím se ale potácel s poraněním zápěstí a utkání vzdal ve třetím setu, když prohrával 0:3. Rus tak jde dále a v semifinále ho čeká Řek Tsitsipas.

První semifinalistkou ženského grandslamu je kazachstánská tenistka Jelena Rybakinová, která za 81 minut vyřídila Jelenu Ostapenkovou.

S turnajem se ve čtvrtfinále loučí i nasazená trojka mezi ženami Jessica Pegulaová. Ta nestačila na ​bývalou světovou jedničku a dvojnásobnou vítězku Australian Open Viktorii Azarenkovou. 33letá hráčka zvítězila ve dvou setech 6:4 a 6:1. V semifinále se utká s Jelenou Rybakinovou.