Tenis

Plíšková na Australian Open neztratila set a je ve čtvrtfinále. Fruhvirtová končí

Plíšková na Australian Open neztratila set a je ve čtvrtfinále. Fruhvirtová končí
Česká tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia.cz

Ve velké formě hraje na prvním letošním grandslamu Karolína Plíšková, která je poslední Češkou ve hře. V osmifinále si poradila s Číňankou Čangovou a na Australian Open dosud neztratila jediný set. V osmičce nejlepších ji nedoplní mladičká Linda Fruhvirtová, jež padla s Chorvatkou Vekičovou.

Před Australian Open neměla česká tenistka Karolína Plíšková tak oslnivou formu, ale na samotném grandslamu předvádí krásný tenis. V osmifinále vyzvala Číňanku Čangovou, kterou v úvodní sadě smetla za 22 minut. Připsala si dokonce kanára, protože set ovládla výsledkem 6:0.

Ve druhé sadě to byla už větší fuška. Za stavu 2:3 v neprospěch rodačky z Loun přišel brejk a Plíšková ztrácela dva gemy. Následně si připsala tři čisté hry a při svém podání rozhodla o svém postupu mezi osmičku nejlepších. Tam ji čeká Polka Linetteová, se kterou se utkala na minulém grandslamu, a to již v prvním kole. 

O vylepšení kariérního maxima doufal na grandslamu také sedmnáctiletý zázrak, který má jméno Linda Fruhvirtová. Češka se potkala s Chorvatkou Vekičovou, se kterou ale prohrála úvodní sadu 2:6. Ta druhá ale jasně patřila rodačce z Prahy, vyhrála ji totiž výsledkem 6:1.

Související obsah

Nakonec to ale na 64. hráčku světového žebříčku nestačilo. Zkušenější Vekičová v rozhodujícím setu sice brzy přišla o podání, ale to si hned vzala zpátky. To nejspíše Češku zlomilo, set skončil 6:3 a Linda Fruhvirtová vypadla v osmifinále. 

Ve čtyřhře končí v osmifinále dvojice Kolodziejová s Vondroušovou. České hráčky po parádním obratu z minulého zápasu nenavázaly na úspěch a podlehly ukrajinsko-rumunskému páru Kostťuková/Ruseová ve dvou setech 3:6 a 4:6. Stejně dopadl i Jiří Lehečka se Slovákem Molčanem, kteří nestačili na francouzskou dvojici Chardy/Martin.

Naopak nasazené jedničky Krejčíková se Siniakovou neměly v deblovém osmifinále žádný problém. Dvojici Kalašnikovová/Parksová smetly za hodinu a tři minuty 6:0 a 6:3 a jsou na nejlepší cestě zopakovat loňský titul z Austrálie.

Osmifinále dvouhry Australian Open:

Donna Vekičová – Linda Fruhvirtová 6:2, 1:6, 6:3
Čas zápasu: 2:09

Karolína Plíšková – Šuaj Čangová 6:0, 6:4
Čas zápasu: 0:55

Osmifinále čtyřhry Australian Open:

M. Kosťuková/G. Guseová – M. Kolodziejová/M. Vondroušová 6:3, 6:4
Čas zápasu: 1:23

J. Chardy/F. Martin – J. Lehečka/A. Molčan 7:6(2), 6:3
Čas zápasu: 1:20

B. Krejčíková/K. Siniaková – O. Kalašnikovová/A. Parksová 6:0, 6:3
Čas zápasu: 1:03

V srpnu si Plíšková poradila s Venus Williamsovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události