Tenis

Skandál na AO. Djokovičův otec pózoval u ruských vlajek a podobizen Putina

Srdjan Djokovič – otec Novaka Djokoviče
Srdjan Djokovič – otec Novaka Djokoviče | Zdroj: Profimedia

Australský tenisový grandslam řeší velký skandál. V areálu se totiž objevilo několik fanoušků s ruskými vlajkami, písmenem Z na hrudi a skandovali proruská hesla. S nimi navíc ochotně pózoval i otec Novaka Djokoviče Srdjan.

Djokovičův otec byl podle Daily Mail varován organizátory ohledně jeho dalšího chování. Příčinou bylo video na internetu, na kterém je Srdjan Djokovič zachycen, kterak se v přátelském duchu baví s ruskými fanoušky, jež s ruskými vlajkami, podobiznami Vladimira Putina i válečným symbolem Z na hrudi skandovali proruská hesla.

Ruské a běloruské vlajky jsou přitom v celém areálu zakázány poté, co jedna ruská vlajka v hledišti na začátku turnaje během zápasu ukrajinské a ruské hráčky vzbudila velký rozruch.

Související obsah

​Podle The Guardian na videu Djokovičův otec říká: "Ať žijí občané Ruska," před svým odchodem od fanoušků s ruskými symboly. Na videu je slyšet i skandování hesla: "Putine, my tě milujeme." Čtyři čtyři osoby byly poté z areálu kvůli porušení pravidel vyhozeny.

K celé situaci došlo po středečním utkání Novaka Djokoviče s Rusem Andrejem Rubljovem. Srb v něm vyhrál hladce 3:0 a v semifinále se utká s Američanem Paulem.

Djokovič naposledy vyhrál grandslam loni, když ovládl Wimbledon. Takhle slavil v Srbsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události