šipky

Startuje šipkařské Masters. Obhájí Cullen titul? Sledujte na Voyo

Startuje šipkařské Masters. Obhájí Cullen titul? Sledujte na Voyo
Joe Cullen | Zdroj: Profimedia

Od pátku do neděle se v Milton Keynes uskuteční jedenáctý ročník šipkařského Masters. Výsledky se sice nepočítají do světového žebříčku, ale hraje se o tučné finanční prémie, kdy si vítěz odnese 65 tisíc liber (1,75 milionu korun). Turnaje se zúčastní 24 nejvýše postavených hráčů v žebříčku Order of Merit, nechybí ani obhájce titulu Joe Cullen. Přímé přenosy můžete sledovat na Voyo. V pátek začínáme ve 20:10.

Šipkařské Masters se koná od roku 2013. Prvním vítězem se stal legendární Phil Taylor, který ve finále předvedl jeden z nejlepších výkonů historie, kdy Adriana Lewise porazil naprosto přesvědčivě 10:1 s průměrem 108,5 bodu na tři šipky. Historicky nejúspěšnějším hráčem je ale Michael van Gerwen, který první major sezony od mistrovství světa vyhrál mezi lety 2015–2019 pětkrát v řadě. 

Účast na letošním Masters si Gerwen pochopitelně zajistil i letos. Do turnaje ale jako třetí nasazený vstoupí až ve druhém kole, které je naplánováno na sobotu. Toto privilegium má osm nejlepších šipkařů v žebříčku Order of Merit. Ostatní se zapojí už v pátek. Mezi nimi nechybí ani loňský vítěz Joe Cullen, který v prvním kole vyzve Chrise Dobeyho. V úvodní hrací den se fanoušci můžou těšit třeba i na Garyho Andersona, José de Sousu, Nathana Aspinalla nebo Jamese Wadea.

Související obsah

​Ty největší hvězdy se do turnaje zapojí v sobotu. Kromě zmíněného Gerwena nechybí ani světová jednička Michael Smith nebo vítězové Masters z let 2020 a 2021 Peter Wright a Jonny Clayton. Mezi nejlepší osmičkou figurují také Gerwyn Price, Luke Humphries, Robb Cross a také Danny Noppert, který se Masters zúčastní poprvé v kariéře. To samé lze říct i o Damonu Hetovi, Rossu Smithovi a Callanu Rydzovi. 

První kolo, které je v plánu v pátek od 20 hodin, se odehraje na šest vítězných legů. Pro postup ze druhého kola a čtvrtfinále je zapotřebí vyhrát deset legů. Semifinále a finále se odehraje na jedenáct vítězných legů. Celkové odměny byly navýšeny z loňských 220 tisíc liber na 275 tisíc liber (7,4 milionu korun). Vítěz turnaje si z tohoto obřího koláče uřízne 1,7 milionu korun, na poraženého finalistu čeká 811 tisíc korun. Zkrátka nevyjdou ani poražení z prvního kola, kteří dostanou odměnu ve výši 108 tisíc korun. 

Související obsah

​Všechny zápasy budete moci sledovat od pátku do neděle exkluzivně na Voyo. První zápas začíná v pátek ve 20:10, kdy se k terči postaví Ryan Searle a Dave Chisnall. 

Program prvního kola šipkařského turnaje Masters:

Ryan Searle – Dave Chisnall
James Wade – Callan Rydz
Dirk van Duijvenbode – Krzysztof Ratajski
Nathan Aspinall – Stephen Bunting
Dimitri Van den Bergh – Gary Anderson
Jose de Sousa – Gabriel Clemens
Joe Cullen – Chris Dobey
Damon Heta – Ross Smith

Připomeňte si nejlepší leg v historii šipek v podání Michaela Smithe a Michaela van Gerwena:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události