šipky

Šipkařské Masters nabídlo na začátek překvapení. Končí obhájce titulu Cullen

Šipkařské Masters nabídlo na začátek překvapení. Končí obhájce titulu Cullen
Joe Cullen | Zdroj: Profimedia

V anglickém Milton Keynes začalo šipkařské Masters. Do druhého kola dokázali postoupit James Wade, Gary Anderson nebo José de Sousa. Turnaj naopak končí pro Nathana Aspinalla, který po dramatickém zápase nestačil na Stephena Buntinga, nebo obhájce titulu Joea Cullena.

Hned první zápas letošního Masters nabídl dramatickou podívanou. Dave Chisnall byl proti Ryanu Searlovi papírovým favoritem, ale tuto roli nenaplňoval. Druhý jmenovaný se dostal do vedení 4:1 a vše směřovalo k tomu, že si vybojuje postup do druhého kola. Chisnall ale zabojoval a dostal zápas do rozhodujícího legu, kde se mu povedl mistrovský kousek. Zavřel 161 bodů, když poslední šipku zamířil do červeného středu. Ve druhém kole se tak utká se světovou dvojkou Peterem Wrightem. 

Callan Rydz startoval na svém prvním Masters v životě a hned v prvním kole čelil těžkému protivníkovu, Jamesi Wadeovi. Podařilo se mu vyhrát rozhoz na střed, tudíž začal na podání. O tuto výhodu ale přišel v pátém legu, kdy se zkušenější z obou šipkařů dostal do vedení. Tento úspěch Wadea nakopl a vyhrál i zbylé tři legy zápasu. Po výhře 6:2 postoupil do druhého kola, ve kterém vyzve vítěze z roku 2021 Jonnyho Claytona. 

Ve třetím zápase si postup do druhého kola zajistil Dirk ven Duijvenbode, který si poradil s Krzysztofem Ratajskim. Polský šipkař sice v utkání vedl 3:2, ale jeho soupeř následně vyhrál čtyři legy v řadě, což mu zajistilo výhru 6:3. V dalším utkání se Duijvenbode utká se světovou čtyřkou Gerwynem Pricem. 

Související obsah

​Průběh zápasu mezi Buntingem a Aspinallem nápadně připomínal úvodní duel pátečního programu. Ačkoliv nebyl Bunting papírovým favoritem, dostal se do vedení 4:0. Aspinall se ale nevzdal. Od stavu 2:5 vyhrál tři hry v řadě, a tak o vítězi rozhodovala až jedenáctá hra. V té byl úspěšnější Bunting, a tak míří do druhého kola letošního Masters, kde jej čeká Nizozemec Danny Noppert. 

První hrací den se divákům v Milton Keynes představil legendární Gary Anderson, který vyzval Dimitriho Van den Bergha. Ačkoliv belgický šipkař dokázal soupeře ve třetím legu brejknout a jít do vedení, Létající Skot třemi vyhranými hrami v řadě otočil skóre. Bergh sice následně svoji hru zlepšil a srovnal na 4:4, ale poslední dva legy patřily zkušenějšímu Andersonovi, který po výhře 6:4 postupuje do třetího kola, ve kterém se utká s Robbem Crossem.

Velmi vyrovnaný duel spolu svedli José de Sousa a Gabriel Clemens. Až do stavu 4:4 si oba hráči drželi své podání, ale poslední dva legy zvládl lépe Portugalec, který v sobotu vyzve pětinásobného vítěze Masters Michaela van Gerwena. 

S turnajem se už v prvním kole rozloučil také obhájce titulu Joe Cullen, který prohrál s Chrisem Dobeym 4:6. V duelu dvou nováčků na Masters uspěl Ross Smith, který porazil Damona Hetu. Oba hráči svědomitě drželi celý zápas své podání, ale Angličan využil toho, že do utkání začal jako první, a vyhrál 6:5.

Výsledky 1. kola šipkařského Masters:

R. Searle –⁠ D. Chisnall 5:6
Průměr na tři šipky: 92,01 –⁠ 95,62

J. Wade –⁠ C. Rydz 6:2
Průměr na tři šipky: 98,82 –⁠ 93,38

D. van Duijvenbode –⁠ K. Ratajski 6:3
Průměr na tři šipky: 92,01 –⁠ 83,58

N. Aspinall –⁠ S. Bunting 3:6
Průměr na tři šipky: 92,67 –⁠ 93,66

D. Van den Bergh –⁠ G. Anderson 4:6
Průměr na tři šipky: 90,37 –⁠ 92,10

J. de Sousa –⁠ G. Clemens 6:4
Průměr na tři šipky: 89,18 –⁠ 88,82

J. Cullen –⁠ C. Dobey 4:6
Průměr na tři šipky: 95,17 – 96,88

D. Heta –⁠ R. Smith 5:6
Průměr na tři šipky: 86,50 – 86,72

Takto Joe Cullen ovládl The Masters v minulém roce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události