Další sporty

Šermíř Choupenitch porazil olympijského vítěze a ovládl turnaj v Paříži

Šermíř Choupenitch porazil olympijského vítěze a ovládl turnaj v Paříži
Český šermíř Alexander Choupenitch | Zdroj: Sportegy

Nejlepší český šermíř Alexander Choupenitch vyhrál prestižní turnaj Challenge International des Hauts-de-Seine, na kterém startovala světová špička v čele s olympijským vítězem Ka Long Cheungem z Hongkongu.

Osmadvacetiletý Alexander Choupenitch nevstoupil do tohoto roku příliš dobře. Na světovém poháru v Paříži v první polovině ledna nepředvedl kvůli nemoci ideální výkon.

Chuť si brněnský rodák spravil na dalším pařížském turnaji. Na prestižním turnaji Challenge International des Hauts-de-Seine dokázal zvítězit a získat krásný pohár. "Měl jsem strašnou chuť napravit si po dvou týdnech reputaci. Říkal jsem si, že dokážu vyhrát. A ono to vyšlo," radoval se Choupenitch.

"V kariéře už jsem s ním utrpěl hodně porážek, ale dneska jsem šermoval skvěle," řekl český šermíř po turnaji v Paříži. Právě na tomto turnaji dokázal porazit i olympijského vítěze Ka Long Cheunga. "Toho jsem porazil poprvé v životě, takže mám obrovskou radost," řekl Choupenitch.

Související obsah

​​"Je to skvělá vzpruha do další práce. Přesně tohle jsem potřeboval. Byl jsem v Paříži týden v kuse i na kempu s francouzskou reprezentací a po turnaji mi hned jeden Francouz gratuloval, že jsem byl fakt dobrý i během kempu. To jsou všechno střípky, které mi teď pomáhají," dodal český reprezentant.

Šerm byl poprvé k vidění i na Olympiádě dětí a mládeže 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události