Fotbal

Manchester City měl porušit finanční pravidla, hrozí ztráta bodů i vyloučení

Manchester City měl porušit finanční pravidla, hrozí ztráta bodů i vyloučení
Fotbalisté Manchesteru City se radují z gólu do sítě Southamptonu. | Zdroj: Profimedia

Fotbalový klub Manchester City byl vedením Premier League obviněn z porušení finančních pravidel, ke kterému mělo dojít mezi lety 2009–2018. Anglický klub překročil pravidla údajně ve více než stovce případů. Celý případ jde k nezávislé komisi a týmu Pepa Guardioly hrozí odečtení bodů, nebo dokonce vyřazení ze soutěže.

Obvinění vycházejí z finančních informací o příjmech, odměnách manažerů a hráčů a předpisů organizace UEFA. K porušení finančních pravidel mělo docházet od roku 2009 až do sezony 2017/18. Daily Mail uvádí, že pravidla byla porušena více než stokrát. 

Citizens údajně porušili ligová nařízení, která požadují, aby klub poskytoval přesné informace o finanční situaci klubu. Pokud by se vina Manchesteru City prokázala, hrozí mu dokonce odečtení bodů či vyloučení z ligy. Vyšetřovat to bude nyní nezávislá komise.

Související obsah

Během té doby Manchester City třikrát vyhrál Premier League a třikrát EFL Cup, jednou uspěl v FA Cupu. "V souladu s pravidlem W.82.1 potvrzujeme, že Premier League předala komisi několik údajných porušení pravidel ze strany fotbalového klubu Manchester City," zní v prohlášení soutěže.

Již v únoru roku 2020 byl anglický klub vyloučen z Ligy mistrů a dostal pokutu 25 milionů liber (666 milionů korun). Tehdy Manchester City porušil pravidla finančního fair play. Sportovní arbitrážní soud ale tento zákaz zrušil a snížil pokutu na 9 milionů liber (239 milionů korun). 

Související obsah

K celé situaci se vyjádřil už také klub. "Manchester City FC je překvapen vydáním těchto údajných porušení pravidel Premier League, zejména s ohledem na rozsáhlou angažovanost a velké množství podrobných materiálů, které byly lize poskytnuty." 

"Klub vítá přezkoumání této záležitosti nezávislou komisí, která nestranně posoudí rozsáhlý soubor důkazů, jež existují na podporu jeho stanoviska. Proto se těšíme, že tato záležitost bude jednou provždy vyřešena."

Manchester City před pár dny postoupil přes Arsenal v FA Cupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události